in ,

Amazon’un “The Tick” Dizisi İptal Edildi

Amazon’un “The Tick” dizisi geçtiğimiz ay yayınlanan 2. sezonun ardından iptal edildi. Kene yeni yuvasını arıyor!

The Tick

The Tick. Yani bildiğiniz Kene! 1994 yılında çizgi dünyamıza yepyeni bir kahraman katıldı. Büyük olduğu kadar komik ve saf olan masmavi süper (!) kahramanımız Kene ve onun karşısındaki süper kötüler (Gece Yarısı Bombalayan Gece Yarısı Bombacısı, merhaba!) bizlere unutulmaz anlar yaşatmıştı.

Daha sonra çizgi dizi 2 defa gerçek oyuncularla çekilen dizilerle ekranlara taşınmıştı. 2001 yapımı ve tek sezon süren versiyonun tadı damağımızda kalmış ve uzun yılları Kene’siz geçirmiştik. 2017’de ise Amazon bizleri mutlu eden haberi getirmişti. Yeni bir Kene uyarlaması

Ancak başı talihsizliklerden bir türlü kurtulmayan kahramanımızın yeni dizisi de, yeterince ilgiyle karşılanmadı. Dizinin pilot bölümünü şurada incelemiştik. Yapımın 2. sezonu ise geçtiğimiz nisan ayında yayınlanmıştı.

Nihayetinde Amazon’un “The Tick” uyarlamasından kötü haber geldi. Dizinin yapımcısı Ben Edlund Amazon’un diziyi devam ettirmeyeceğini aşağıdaki Tweet ile duyurdu:


“Amazon’un @TheTickTV ile devam etmeyeceğini söylediğim için üzgünüm. Bu şovu, ekibini, hikayesini ve verdiği mesajı sevdiğimi söylediğim için üzgün değilim. Kader beni ve yoldaşlarımı bu seri için yeni bir yuva aramaya itiyor.”
Bir çizgi roman uyarlaması olsa da geniş kitlelere çizgi filmiyle ulaşmış The Tick için böyle bir iptal haberi bizleri üzmedi değil. Bu yapım neden bekleneni veremedi, Amazon gibi yeniliklere açık ve dev dizilere dev bütçeler ayıran bir platformun Kene’mizden ne istediği de meçhul.

Firely, Supernatural ve Gotham gibi yapımlarda imzası bulunan Ben Edlund’ın “The Tick” dizisi için yeni bir yuva arayacağı aşikâr. Umudumuz bir an “The Tick” için en doğru kanalın harekete geçmesi ve diziye yeniden hayat vermesi.

Siz ne dersiniz? Yeni sezonu izleme fırsatınız olmuş muydu? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Deccal Korku Filmi

Korku Sinemasında Kadına Bakış I: Kesişen Cehennemlerin Kavşağında Kadın

Stranger Things

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı: Hawkins’te Yaz