in , ,

Eden Fragmanı: Fullmetal Alchemist’in Yönetmeninden Yeni Macera!

Eden fragmanı yayınlandı. Fullmetal Alchemist yönetmeni Yasuhiro Irie ile ilk Netflix Japon yapımı orijinal animesine hazır olun!

eden fragmanı Netflix animesi
- Reklam -
- Reklam -

Eden fragmanı yayınlandı. Netflix’in ilk Japon yapımı orijinal animesine hazırlanın! Fullmetal Alchemist ve Fullmetal Alchemist: Brotherhood anime serilerinin yönetmeni olan Yasuhiro Irie’nin başında olduğu yapım, günümüzden binlerce yıl sonrasını konu ediniyor.

Netflix her ne kadar orijinal dizi ve filmleriyle biliniyor olsa da, ülkemiz de dahil olmak üzere animelere oldukça önem veriyor. Şimdiye kadar halihazırda farklı stüdyolar tarafından hazırlanmış birçok ünlü anime yapımını bizlerle buluşturdu. Bununla birlikte kendi orijinal anime yapımlarını da hazırladı. Fakat ilk defa, Japon yapımı ve herhangi bir stüdyoya bağlı kalmadan kendi animesini hazırladı. Üstelik, projenin yönetmenliğini oldukça ünlü bir isim üstlendi.

Eden Netflix

- Reklam -

İlk defa geçen yılın nisan ayında duyurulan ve Netflix’in ilk Japon yapımı Orijinal Animesi olan Eden, yönetmen Yasuhiro Irie imzasını taşıyacak. Irie ismini özellikle animeseverler arasında oldukça ünlü bir seri olan Fullmetal Alchemist ile tanıyoruz. Konsept tasarım koltuğunda ise, yine bir başka ünlü anime serisi Cowboy Bebop’tan tanınan Toshihiro Kawamoto tarafından yapılıyor.

Eden’in resmi tanıtım fragmanına hemen ulaşabilirsiniz.

- Reklam -

Eden Resmi Tanıtım Fragmanı – Türkçe Altyazılı | İZLE

YouTube video

Eden Konusu

Binlerce yıl sonraki gelecekte, artık insanların nesli tükenmiştir. “Eden 3” adlı mekanik metropolde yalnızca robotlar yaşamaktadır. En azından onlar öyle olduğunu düşünür…Bir gün, çiftçilik yapan iki robot şehirde küçük bir insan kız çocuğu bulur. Verdikleri karar, her şeyi değiştirecektir…
Toplamda 4 bölümden oluşacak Eden’in öyküsünü yazan ve yapımcılığını üstlenen yaratıcı isim ise Justin Leach olacak. Kendisi özellikle görsel efekt sanatçısı olarak tanınıyor ve bugüne dek izlediğimiz Ice Age, Star Wars: Clone Wars, Rio gibi birçok animasyonun filminin de yapımında çalışmış bir isim. Ayrıca Ghost in the Shell 2 yapımında da rolü bulunduğu için animelere pek uzak değil.

Fullmetal Alchemist Eden

Eden ilk açıklandığında çıkış tarihi 2020 yılı içerisinde gösteriliyordu. Ancak son gelen tanıtım fragmanıyla birlikte animenin Mayıs 2021’de Netflix kütüphanesindeki yerini alacağı kesinleşti.

Yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Netflix’in ilk Japon yapımı orijinal animesi iyi gözüküyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Blood of Zeus Fragmanı: Castlevania Ekibinden Yeni Netflix Animesi

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Konusu hoşuma gitti. İlginç olabilir. Netflixçiler için güzel haber. :smiley:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Constantine - The Sandman Dizisi

Constantine, The Sandman Dizisinde Yer Alabilir

Sarmaşık - Yekta Kopan ve Levent Gönenç

Sarmaşık: Yekta Kopan ve Levent Gönenç’ten Hüzünlü Bir Çizgi Roman