in

Amazon, Bilimkurgu Filmi “Fast Color”ın Dizi Uyarlaması İçin Kolları Sıvadı

Süper güçler, istila edilmiş bir dünya ve üç güçlü kadın… Amazon, Fast Color filmini diziye uyarlamaya hazırlanıyor.

Fast Color
- Reklam -
- Reklam -

Fast Color filminin dizi uyarlaması için çalışmalarını başlatan Amazon, Oscar’lı oyuncu Viola Davis ile dizinin yapımcılığını paylaşacak.

2018 yapımı bilimkurgu filmi Fast Color’ın dizi uyarlaması, Viola Davis ve eşi Julius Tennon’ın yapım şirketi JuVee Productions ile Amazon Studios işbirliğinde gün yüzüne çıkıyor. Dizinin yapımcı koltuğunda Fences filmi ile Oscar’a uzanan Viola Davis var. Üstelik filmin senaristleri Julia Hart ve Jordan Horowitz de pilot bölümün senaristliği ve yönetmenliği ile ekipte yer alacak diğer isimler.

Gugu Mbatha-Raw, Lorraine Toussaint ve Saniyya Sidney’in başrollerinde yer aldığı film, prömiyerini South by Soutwest Festivali’nde (SXSW) gerçekleştirmişti. 2018 Nisan’ında gösterime giren yapım, farklı kuşaklara ait Ruth, Bo ve Lila adındaki üç karakterin doğaüstü olaylarla yüzleşmeleri temelinde şekilleniyor. Eleştirmenlerin ilgi alanına giren ve sosyal medyada büyük bir ilgiyle karşılaşan projenin, dizi formatına uygunluğu da Amazon’un dikkatlerinden kaçmamış görünüyor.

- Reklam -

Fast Color, Amazon Dizisi Oluyor

Fast Color

Dizi uyarlaması, istilaya uğramış dünyada pek çok şeyi ardında bırakıp kaçan eski bir uyuşturucu bağımlısı Ruth’a odaklanacak. Kaybettiğini düşündüğü süper güçlerinin yeniden farkına varacak olan Ruth, saklanabilmek için doğup büyüdüğü eve geri dönüp ailesiyle tekrar bağlantı kuracak. Ruth, uzun zamandır görüşmediği annesi Bo ve kızı Lila ile bir araya geldiğinde, üç kadın hem kendilerinden önceki kuşaklarda yer alanlar hakkında fikir sahibi olmaya başlayacak hem de içlerinden birinin dünyayı kurtaracak kişi olduğuna tanıklık edecek.

Filmin yönetmeni Julia Hart’ın açıklamaları da dizi uyarlamasıyla ilgili heyecanını ortaya koyuyor:

“Fast Color dünyasında Ruth, Bo ve Lila ile yaşamaya devam etme fırsatı konusunda bundan daha heyecanlı olamazdık! Ayrıca bu iş için; Viola, Julius, Mickey (Liddell), Pete (Shilaimon) ve Amazon ekibinden daha iyi ortaklar bulamayacağımızı da biliyoruz.”

- Reklam -

Muhtemelen, başlamasına yakın Fast Color’ın dizi uyarlamasıyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olacağız. Şimdilik, kendilerini neyin beklediğine dair bir fikir sahibi olmak isteyenleri filmin fragmanıyla baş başa bırakalım.

Fast Color Filminin Fragmanını İzlemek İçin:

YouTube video

Sizler filmi izlemiş miydiniz? Dizi uyarlaması nasıl olur? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tor


* Zaman Çarkı Dizisinin Başrolleri Belli Oldu: İşte Karşınızda İki Nehirliler

* Yüzüklerin Efendisi Dizisi Tolkien’in Yazdıklarıyla Asla Çelişmeyecek

Berkay Onbeş

1990, Aydın doğumlu. 2013 yılı Trakya Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü çıkışlı. 2018 yılı itibarıyla da Anadolu Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans mezunu. Şu an İzmir’de ikamet etmekte. Bilumum kasvete müzik, edebiyat, film, dizi ve oyun aracılığıyla savaş açtığından, gerçek dünya ile bağlantısının zaman zaman koptuğuna inanmakta. Şiir hayatının merkezi, bundandır ki kendisi de şiir yazmaya hevesli. Tüm dünya şairlerini takip edip kendi şiirine yansıtmaya çalışsa da, özellikle Rainer Maria Rilke ve Jorge Luis Borges sevdalısı. Ayrıca progresif rock grubu Tool, bunun yanı sıra “Star Wars” ve “Sandman” hayranı.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Amazon Prime Video üyeliği olan var mı? TR abonelik açık ama Türkçe altyazı veya dublaj var mı sitelerinde göremedim.

  2. Avatar for eleutheiros eleutheiros dedi ki:

    Bir kısmında Türkçe altyazı var. Hatta sınıflandırmalardan biri Türkçe Altyazılı yapımlar diye. Üye değilim ancak tv uygulamasından bakabiliyorum ne var ne yok diye.

  3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

    Altyazı ve dublaj seçenekleri var ama tüm yapımlarda olup olmadığına bakmadım. Üstteki arkadaşın dediği bunları ayrı bir menüde ayrıca belirtmişler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Death Stranding

Merakla Beklenen Death Stranding Oyunundan 3 Yeni Tanıtım Filmi

James Bond

James Bond Serisinin Sır Gibi Saklanan 25. Filminin Adı Belli Oldu