in

Zaman Çarkı Dizisinin Başrolleri Belli Oldu: İşte Karşınızda İki Nehirliler

Amazon Prime platformunda seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Zaman Çarkı dizisinin 5 önemli karakterini canlandıracak oyuncular belli oldu!

Zaman Çarkı Amazon Prime

Amazon Prime’ın büyük prodüksiyonlarından Zaman Çarkı dizisi giderek yaklaşıyor. Haliyle bizim de heyecanımız git gide artıyor. Her ne kadar sessiz sedasız yaklaşsa da diziyi bekleyen bizler için en küçük haberler bile inanılmaz büyük bir heyecan uyandırıyor. Dizinin ilk olarak Moirane Damondred’i oynayacak oyuncunun Rosamund Pike olduğu açıklandıktan sonra bugün Twitter üzerinden tam 5 önemli başrolü açıklayarak hepimizi heyecana boğdu.

Gün içerisinde arka arkaya yapılan açıklamalara göre Josha Stradowski Işık’ın şampiyonu Yeniden Doğan Ejderi, Barney Harris Karanlık Varlık’ın kendi şansına sahip olan Mat Cauthon’u, Marcus Rutherford biricik Kurt Kardeş Perrin Aybara’yı, Zoe Robins İki Nehir’in inatçı Hikmet’i Nynaeve Al’Meara’yı ve son olarak Madeleine Madden çağın en büyük potansiyeline sahip kızı Egwene Al’Vere’yi canlandıracak.

Zaman Çarkı 5 Başrol

Açıkçası karakterlerin hepsine ayrı ayrı heyecanlanıyorum. Şu karakterlerin her birine baktığımda kitaptaki en önemli anları aklıma geliyor ve heyecanlanmadan edemiyorum. Nynaeve’yi, Perrin’i, Mat’i, Egwene’i ve özellikle Rand Al’Thor’un en güzel repliklerini bu karakterlerin ağzından duymayı hayal ediyorum ve hayallerime cuk oturuyor.

Her ne kadar sosyal medyalarda insanlar Nynaeve ve Perrin Aybara’yı canlandıracak oyuncuların siyahi olmalarından dolayı eleştirse de ben diziden sorumlu Rafe Judkins’in yaptığı açıklamaya dayanarak oldukça rahatım.

“Bu adam odaya girdi, sahnesinden bir kısım okudu ve izleyen herkesi gözyaşları içerisinde bıraktı. Hepimiz birbirimize baktık ve ‘Perrin’imiz o dedik. Şimdi hepinizin onunla tanıştığına çok memnunuz.”

Eğer sevgili Marcus ve Zoe karakterlerin hakkını verirlerse kimse onların ten renginden bir daha söz konusu etmeyeceğinden oldukça eminim.

Bu açıklamalarla beraber İki Nehir’den çıkan en önemli karakterlerin hepsini bir günde açıklayan Amazon Prime diziye olan heyecanımızı çok daha yükseğe çıkardı. Tabii Zaman Çarkı gibi bir seride açıklanan bu altı önemli karakterin çok büyük bir önemi olsa da; açıklanmayan karakter sayısının yanında bu sayı sadece devede kulak kalıyor. Biz de sabırsızlıkla bir sonraki oyuncu seçimlerinin açıklanmasını bekliyoruz.

Peki siz bu oyuncu tercihleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizi de heyecanlandırdı mı? Kayıp Rıhtım Forum’da düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Amazon’un Zaman Çarkı Dizisinin Çekim Tarihi ve Yeri Belli Oldu

* Zaman Çarkı Dizisi Kitaplardan Kısmen Farklı Olacak

* Zaman Çarkı Dizisindeki Moiraine Nasıl Olacak?

Kaynak: Tor

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Oyuncular tuhaf geldi. Sanki kitabtaki karakterleri yansıtmıyorlar gibi. Aklıma en çok perrin yatmısti onu da siyahi yapmışlar.

 2. Avatar for Kazim_Akca Kazim_Akca dedi ki:

  perrin ve matrim bana göre gayet oturmuş sadece rand al’thor’da şüpheliyim nedense

 3. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Matrim Cauthon ve Moiraine Sedai tam oturmuş bana kalırsa. Diğerleri hayallerimdeki gibi değil.

 4. Avatar for muaet muaet dedi ki:

  Aslında kurgusal yazının en büyük sorunu bu, herkesin kafasındaki karakterler birbirinden farklı. Bu yüzden hiçbir zaman herkesi memnun edemeyecekler. Ama bana sorarsanız çok da kötü bir iş çıkarmamışlar. Buradan itibaren oyuncuların karakterlere bürünmesi kalıyor geriye. Bize gerçekten onlar olduklarını yansıtabilirlerse ne ala.

 5. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

  Matrim Cauthon’un cast seçimi çok iyi. Perrin için siyahi demişler ama ismini aratıp baktım, çocuk siyahi değil Orta Doğulu tipi var, biraz vücut çalışıp kas yaparsa eğer role yakıştırdım ben. Rand için seçim kötü değil, bakalım kızıl saç yakışacak mı. Egwene’i oynayacak kişi yukarıdaki fotoğrafa göre çok güzel ve beyaz bir kız gibi duruyor ama görsellerde aratınca çirkin ve Hintli bir tipi olduğu anlaşılıyor. Nynave’yi oynayacak kişi melez bir siyahi gibi duruyor, çirkin olmasaydı ten rengi çok göze batmıyor.

  Sonuç olarak en iyi seçim Mat en kötüsü ise Nynaeve. Egwene makyajla kurtarılabilir seviyede. Perrin ve Rand seçimleri daha iyi olabilirdi ama bunada şükür.

  Perrin
  image

  Egwene
  image

  Nynaeve
  image

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

The Dark Crystal fragman

The Dark Crystal: Age of Resistance’tan Yeni Fragman: Direniş Ateşi Yansın!

Cehennemlik Yürek Clive Barker

Kült Korku Filmi “Hellraiser”a İlham Veren Clive Barker Romanı Türkçede