in

Başkomser Nevzat Netflix Dizisi Oluyor

Netflix Türkiye yeni dizisini buldu. Ahmet Ümit’in meşhur polisiye kahramanı Başkomser Nevzat, Netflix dizisi olmaya hazırlanıyor.

Başkomser Nevzat

Ahmet Ümit’in meşhur polisiye karakteri Başkomser Nevzat edebiyattan sonra, dizi, sinema ve çizgi roman uyarlamalarıyla karşımıza çıkmıştı. Şimdiyse bir Netflix dizisiyle bizlerle olmaya hazırlanıyor. NTV’nin haberine göre başrol için de iki aday var.

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Ümit’in yeni polisiye romanı Aşkımız Eski Bir Roman ile Yapı Kredi Yayınları’na geçtiğini duyurmuştuk. Görünen o ki ünlü dedektif yeni maceralarıyla şimdi de yeni bir mecrada karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Daha önce Başkomser Nevzat karakterini Karanlıkta Koşanlar adlı televizyon uyarlamasında Uğur Yücel’den izlemiştik. Komiserimizi sinemada gördüğümüz Şeytan Ayrıntıda Gizlidir’de ise bu rolde Çetin Tekindor vardı.

Başkomser Nevzat Rolü İçin Teklifler Yapıldı

Netflix Türkiye’nin yeni projelerinden birisi olduğu söylenen bu polisiye uyarlamasında, başrol için Ahmet Ümit’in aklında iki isim var: Çetin Tekindor ve Uğur Yücel. İki oyuncuya da teklif götürüleceği gelen bilgiler arasında.

Ancak kadroda başka kimler olabilir, Ahmet Ümit’in hangi kitabı ya da kitapları bu dizinin konusu olabilir, bunlara dair bir bilgimiz yok. Ayrıca Başkomser Nevzat’ın daha önce okumadığımız özgün bir macerasıyla da karşı karşıya gelmemiz gayet olası.

Agatha’nın Anahtarı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kavim, İstanbul Hatırası, Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, Kırlangıç Çığlığı ve Aşkımız Eski Bir Roman adlı romanlardan ve Tapınak Fahişeleri, Çiçekçinin Ölümü gibi çizgi romanlardan oluşan Başkomser Nevzat külliyatı için yeni bir dönem başlıyor gibi görünüyor.

Netflix Türkiye’nin Hakan: Muhafız (The Protector) ile ilk adımını attığı ve Atiye (The Gift) ile devam ettirdiği yerli – fantastik uyarlamalarından sonra; görünen o ki sıra polisiyede. Netflix’in Türkiye şubesinin ayrıca bir gençlik dizisi olan Aşk 101 (Love 101) üzerine çalıştığı da biliniyor.

Netflix’in RTÜK denetimine rağmen ülkemizdeki çalışmalarını artırarak yola devam etmesi her açıdan sevindirici bir gelişme.

Peki siz sıkı bir Ahmet Ümit okuru musunuz? Sizce dizi Ümit’in hangi kitabından uyarlanacak, yoksa orijinal bir yapım mı olacak? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Sherlock Holmes Maceralarını Türkiye’ye Taşıyor

* 480 Bin Kitap Dijital Ortama Taşınıyor

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


  1. nevzat’ı daha önce atv’de yayınlanan bir dizide de görmüştük yanılmıyorsam.
    hatta altan erkekli canlandırıyordu nevzat’ı. dizinin ismini hatırlayamadım ama kısa bir mecera olmuştu ne yazık ki.

    netflix’in yapacak olması sevindirici. merakla bekliyorum.

  2. Uğur Yücel olsa ne güzel olur. 2001 yılı TRT yapımı harika dizi uyarlaması Karanlıkta Koşanlar’da oynamıştı zaten Nevzat rolünü.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

1 devamı... cevap daha var.

terminator 2 arnold schwarzenegger

Terminator: Dark Fate’e Retro Fragman Geldi

Mars

Mars Seyahatinde Kullanılacak Starship Tanıtıldı