in

Steven Moffat’tan Bir Drakula Dizisi Geliyor

Doctor Who ve Sherlock dizilerinin yapımcısı Steven Moffat, Netflix ve BBC için bir Drakula mini-dizisi hazırlıyor.

Hem Doctor Who hem de Sherlock dizileriyle bizleri ekran başına bağlayan usta senarist Steven Moffat, bu sefer de edebiyat ve sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden biri olan Drakula‘yı gözüne kestirdi.

Variety’de yer alan habere göre Moffat, Sherlock dizisinde birlikte çalıştığı Mark Gatiss ile birlikte üç bölümlük bir mini-dizi çekmek için kolları sıvamış durumda. Dizinin genel olarak Bram Stoker‘ın eserini konu alması ve 1897 yılında, Transilvanya’da yaşayan Kont Drakula’nın başından geçenleri anlatması planlanıyor.

Aslında ikili bu projeden ilk kez geçen yıl bahsetmiş ama ondan sonra sesleri çıkmamıştı. Şimdiyse hem BBC hem de Netflix her biri 90 dakika sürecek bu üç bölümlük dizi için düğmeye bastıklarını duyurdu.

Şimdilik elimizde oyuncu kadrosu ya da yayın tarihi yok elbette. Ama gelişmeler için kristal küremize bakıp kazıklarımızı bilemeye devam edeceğiz. Takipte kalın!

Oyla!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for AeroKnight-sama AeroKnight-sama dedi ki:

  Sherlock’un nesini beğenmedin?

 2. Avatar for MustafaYildiz MustafaYildiz dedi ki:

  Moffat zamanla cıvıtan bir yazar Sherlock çok muhteşem olmasına rağmen 3. sezonda cıvımaya böyle gereksiz duygusallaşmaya başladı benim gözümde. Bu kadar eleştirmeme rağmen Sherlock’un ölüsü birçok diziden daha iyidir ama ben ilk sezona göre konuşuyorum.

  Bu dizi de 1-2 sezonda kalırsa keyifle izlenir muhtemelen. Yada Moffat’ı diğer sezonlarda dizginlemek lazım bence

 3. Avatar for AeroKnight-sama AeroKnight-sama dedi ki:

  Böylesine bir senaryoyu resmetmek çok uzun zamanlarını aldığı için zaten senelerce uzadı. Ben bu durumdan fazla rahatsız olmadım. Zaten ben 4.sezon çıktıktan sonra hepsini bitiren birisi olduğum için rahatım ama hayatımda izlediğim ve en çok ders aldığım dizilerden birisidir. Şahsen ben vakit geçsin diye izlemedim yani diziyi izlerken her an gözlerim fal taşı gibi açıktı. Sizin gibi ters köşeleri de yakalayamadım çok fazla bundan zevk aldım. Cast’ı bile yeterdi yani benim için. Hayatta iyi ki sanat ve sinema var dedirtti bana. Diyeceklerim bu kadar (:

 4. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Sherlock’un harika bir dizi olduğunu düşünüyorum. Her anlamda bence gayet başarılıydı. Oyuncuların yoğunlukları vs. derken evet süreç biraz uzadı ama bence bütün bir kurgu olarak bakıldığında tüm sezonlara harikaydı. Oyunculuklar ise bence mükemmeldi. Bu sıralar aynı tadı İnside No:9 adlı diziden de alıyorum. Ters köşeleri benim çok hoşuma gidiyor. Gerçi tahmin etmek benim için çok zor olmasa da yine de tahminlerim doğru çıkınca seviniyorum.

  Dracula’ya gelecek olursam eğer güzel yapılırsa bence gayet iyi bir seyir keyfi olabilir. :slight_smile: İzlemeyi düşünüyorum. Hele bir gelsin.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kuklaseverler 21. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde Bir Araya Geliyor

Kenan Hulusi Koray Öyküsünde Edgar Allan Poe Etkisi