in

Succession 3. Sezon Finali Ses Getirdi: Bölüm İzlenme Rekorları Kırdı

Succession 3. Sezon finali ses getirdi. HBO dizisi sezonun son bölümünde izlenme rekorları kırmayı başardı. Yapım, Altın Küre’de aldığı adaylıklarla da adından söz ettirmişti.

Succession 3. Sezon finali izlenme rekoru

Succession 3. sezon finali yayınlandı. HBO’nun drama dizisi, yayınladığı son bölüm ile kendi izlenme rekorunu kırmayı başardı.

HBO’nun popüler serisi Succession, Koronavirüs ertelemelerinin ardından 3. sezon bölümleri ile 17 Ekim 2021 tarihinde ekranlara geri döndü. Toplamda 9 bölüm süren 3. sezon ise 12 Aralık tarihinde All the Bells Say adlı bölümle noktalandı.

Şimdiye dek IMDb’de 4.025 kullanıcının oyladığı bölüm 9,9 puan alarak üçüncü sezona çarpıcı bir şekilde veda etmeyi başardı. Görünüşe göre bu beğeni, izlenme rakamlarına da ciddi şekilde yansıdı.

succession 3

Dizinin 3. sezon final bölümü HBO ve HBO Max başta olmak üzere dünya çapında izleyicinin karşısına çıktığı bütün kanallarda toplam 1.7 milyon izleyici tarafından canlı olarak izlendi. Buna ek olarak 6.5 milyon kişi ise bölümü sonradan izledi. Böylece bölüm ilk iki gününde 8,2 milyon kişi tarafından izlenmiş oldu. Böylece dizinin final bölümü ve 3. sezon, ikinci sezona kıyasla yaklaşık yüzde 50 oranında daha fazla izleyiciye ulaşmayı başardı. Elbette bu sayılara, illegal platformlarda gerçekleştirilen izlenme istatistikleri dahil edilmedi.

Succession 3. Sezon Finali Dünya Genelinde Yankı Uyandırdı

Dün akşam açıklanan 2022 Altın Küre adayları arasına 5 kategoride, 7 adayla girmeyi başaran dizi; geçen haftalarda ise 4. sezon yenilemesini alarak dolu dizgin yoluna devam edeceğini duyurmuştu.

Ünlü seri Altın Küre’de aralarında En İyi Televizyon Dizisi – Drama ve En İyi Kadın Oyuncu – Drama kategorilerinin de bulunduğu 5 dalda gövde gösterisi yapma fırsatı buldu.

succession 3 sezon finali rekor

Succession 3. sezon hikâyesi final bölümü ile Roy Ailesi içerisindeki güç çatışmasını gözler önüne sermeye devam ediyor. Caroline Collingwood (Harriet Walter) ile Peter Munion’ın (Pip Torrens) İtalya’daki düğünü için yeniden bir araya gelen ailede işler iyice içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. Düğünden yalnızca birkaç saat önce Logan Roy (Brian Cox) ve Roman Roy (Kieran Culkin), teknoloji şirketi GoJo ile bir anlaşma imzalamak için Lukas Mattson (Alexander Skarsgård) ile buluşuyor. Öte yandan Roman, Shiv (Sarah Snook) ve Kendall (Jeremy Strong); babalarının tartışmalara konu olan medya imparatorluğunun anahtarının Mattson’a devretme planlarını öğrendiklerinde, işler farklı bir boyuta taşınıyor.

Böylece noktalanan üçüncü sezonun ardından ise hayranların en çok merak ettiği soru “Succession 4. sezon ne zaman gelecek?” oldu. Şu an için bunun net bir yanıtı olmasa da, yeni bölümlerin en erken 2023’te geleceği tahmin ediliyor.

succession 3 sezon finali

Jesse Armstrong tarafından yaratılan dizi 9 defa Primetime Emmys kazandı. Toplamda 58 ödüle layık görülen yapım, 99 da adaylık almayı bildi.

Siz Succession 3. sezon finali hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for JrThoth JrThoth dedi ki:

    O final neydi öyle ya. Bu final ve bu oyunculuk ile tüm ödülleri hak ediyor. Herkesin seveceği bir dizi değil ama sevini içinde bağımlı olunacak bir dizi :grinning:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Patrick Rothfuss The Doors of Stone giriş bölümü okuma

İddiayı Kaybetti: Patrick Rothfuss Canlı Yayında “The Doors of Stone”un Giriş Bölümünü Okuyacak

elon musk jeff bezos ölümsüzlük çalışması

Elon Musk, Jeff Bezos’un Ölümsüzlük Araştırmalarına Karşı: “İnsanlar Ölmeli”