in ,

Sweet Tooth Fragmanı: Netflix’in DC Comics Uyarlaması Dizisi Yolda

DC Comics ve Vertigo çizgi romanından uyarlanan Sweet Tooth fragmanı paylaşıldı. Yeni Netflix dizisinin baş yapımcıları arasında Robert Downey Jr. bulunuyor.

Sweet Tooth inceleme
- Reklam -
- Reklam -

Sweet Tooth fragmanı paylaşıldı. Susan Downey ve Robert Downey Jr.’ın baş yapımcıları arasında bulunduğu yeni Netflix dizi yaklaşıyor.

İlk defa 2018 yılında duyurusu yapılan, geçen yıl da çalışmalarına başlandığı haberi ile gelen Sweet Tooth için nihayet ilk fragman yayınlandı. Jeff Lemire’nin Vertigo Comics serisinin uyarlaması olan dizi için yayınlanan ilk fragman, yarı insan / yarı geyik olan genç çocuk Gus’ın (diğer adıyla Tatlı Diş) doğumuyla başlıyor. Tanıtım boyunca, kendisi ve diğer melezlerin benzersiz doğaları nedeniyle zulümle karşı karşıya olduklarını görüyoruz.

Günün birinde Jepperd adında bir gezginle arkadaş olan Gus, bu yeni dünya ve melez kökenlerinin ardındaki gizemle ilgili sorularına yanıt bulmak için insanlardan ve kendisi gibi melezlerden oluşan sıra dışı bir aileye katılma kararı alıyor. Gus ve Jepperd, yemyeşil ve tehlikeli dünyada benzersiz bir bir maceraya atılıyorlar. Yayınlanan ilk fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

- Reklam -

Sweet Tooth Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

YouTube video

 

Dizinin oyuncu kadrosu arasında Gus rolüyle Christian Convery, Tommy Jepperd rolüyle Nonso Anozie, Dr. Aditya Singh rolüyle Adeel Akhtar, Rani Singh rolüyle Aliza Vellani, Bear rolüyle Stefania LaVie Owen, Aimee Eden rolüyle Dania Ramirez, General Abbot rolüyle Neil Sandilands, Father rolüyle Will Forte ve Anlatıcı rolüyle James Brolin bulunuyor. Jim Mickle dizinin yürütücü yapımcısı ve ayrıca yönetmenlik koltuğunda da oturan ismi olarak öne çıkıyor. Beth Schwartz ise dizi sorumlusu ve senarist olarak yapımdaki yerini alıyor. Yürütücü yapımcılar arasında Susan Downey, Robert Downey, Jr., Amanda Burrell, Linda Moran ve Jeff Lemire gibi isimler bulunuyor.

Jim Mickle yeni Netflix macerasını şu şekilde tanımlıyor:

- Reklam -

“Doğanın dünyayı geri kazandığı ve birçok yönden bir peri masalı gibi hissettirdiği, kaçış ve macera sunan bir şey yapmak istedik. Sweet Tooth yeni bir tür distopik hikâye, çok özlü ve umut verici. Güzelliğin, umudun ve maceranın olduğu bu dünyaya insanların gelmelerini istiyoruz. Bu çok kapsamlı bir hikâye: trenlere biniyoruz, dağların tepelerine tırmanıyoruz, ormanların içinden koşuyoruz. Bu, bir aileyi neyin oluşturduğuna, evin gerçekte ne anlama geldiğine ve insanlığa inanmanın neden önemli olduğuna dair bir gösteri.”

Sweet Tooth, 4 Haziran 2021 tarihinde tüm bölümleriyle Netflix’te yerini alacak. Çekimlerin Yeni Zelanda’da yapıldığı dizi toplamda 8 bölümden oluşuyor ve her bölümünün birer saat olacağı belirtiliyor.

Yapım için yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Yeni DC Comics uyarlamasının ilk bakışı nasıl göründü? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Anita Anita dedi ki:

    Belki Netflix sayesinde dilimizde görürüz :cry:

  2. Avatar for Corvo Corvo dedi ki:

    Çizgi romanları okudum, senaryo ve kurgu anlamında başyapıt olmasa da atmosfer, evren yaratımı ve hikaye anlatıcılığı gayet başarılıydı.
    Ancak çizgi romandaki sert ve karanlık hava Netflix sağolsun, çocuklara yönelik ponçik bir havaya bürünmüş görünüyor. Umarım yanıltırlar ama sanmıyorum…

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Canım Şeytan - Berkan M. Şimşek

Hayali Bir Metal Topluluğunun Tuhaf Hikâyesine Odaklanan “Canım Şeytan” Çıktı

Fantastic Four: Life Story çizgi roman

Fantastic Four: Life Story Çizgi Romanı Fantastik Dörtlü’nün Köken Hikâyesine Geri Dönecek