in ,

Peter Jackson’dan 6 Saatlik The Beatles Belgeseli Geliyor

The Beatles belgeseli Get Back geliyor. Peter Jackson imzası ile hazırlanacak yapım, 6 saat sürecek ve gün yüzüne çıkmamış kayıtlar içerecek.

The Beatles Belgeseli get back peter jackson

The Beatles belgeseli Get Back yolda. The Lord of the Rings serisinin yönetmeni Peter Jackson, ünlü müzik grubunu anlatan 6 saatlik bir çalışmaya imza atacak. The Beatles: Get Back adlı belgesel Disney+ üzerinden üç bölüm halinde yayınlanacak.

The Beatles’ın on ikinci ve son albümü olma özelliği taşıyan Let It Be ile aynı dönem yayınlanan, yönetmenliğini Michael Lindsay-Hogg’un üstlendiği 1970 tarihli belgesel Peter Jackson’ın elleriyle yeniden düzenleniyor. Yeni düzenlemede ilk defa ortaya çıkacak görüntüler de yer alacak.

Üç Oscar ödülüne sahip Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemeleri, The Lovely Bones, King Kong ve Heavenly Creatures ile tanınıyor. Jackson son dönemlerde çoğunlukla yapımcılık yaptığı işlerle karşımıza çıkıyor. Jackson’ın yeni projesi ise bir dönemin en çok ses getiren müzik gruplarından The Beatles için hazırlanan belgeseli yeniden ele alması oldu.

Peter Jackson İmzalı Yeni The Beatles Belgeseli Gün Yüzüne Çıkmamış Onlarca Saatlik Ses ve Görüntü İçeriyor

The Beatles grubundan Paul McCartney, daha önceki açıklamalarında Let It Be belgeselinin yeni bir versiyonu üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Orijinal belgeselin, grubun dağılmasından hemen önce hazırlandığını ve bundan ötürü karamsar bir havada olduğunu belirten McCartney, konu hakkında hayal kırıklığı yaşadığını da ifade etmişti.

The Beatles Belgeseli get back peter jackson

Yeniden hazırlanacak ve Get Back adını taşıyacak bu belgesel, gün yüzüne çıkmamış 55 saatlik görüntü ve 140 saatlik ses kayıtlarından yararlanılarak hazırlanacak.

Peter Jackson, yeni çalışma hakkında şunları ifade etti:

“Daha önce hiç görülmemiş 55 saatlik görüntü ve 140 saatlik ses kayıtlarının bize verilmesi, bu filmin Beatles hayranlarının uzun süredir hayalini kurduğu çok az müdahaleyle görüntülerin gerçekçi biçimde sunulduğu nihai deneyim olmasını sağlıyor.

Bu film bizi bir zaman makinesi gibi 1969’a götürecek ve stüdyoda oturup bu 4 arkadaşın birlikte muhteşem bir şekilde müzik yapmasını izleme fırsatımız olacak.”

Jackson da Paul McCartney ile aynı fikirde olduğunu belirtirken orijinal hikâyenin o sırada stüdyoda olanlardan daha farklı olmasının “içini rahatlattığını” da kaydediyor.

Michael Lindsay-Hogg’un çektiği görüntüleri izlediğini belirten Jackson, elindeki materyali “inanılmaz, tarihi ve sahipsiz bir hazine” olarak tanımlıyor.

The Beatles: The Get Back Tadımlık | İZLE

The Beatles: The Get Back adlı çalışma 25, 26 ve 27 Kasım 2021 tarihlerinde Disney+ üzerinden yayınlanacak.

Belgeselden beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Independent

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

The Flash Set Fotoğrafları

The Flash Setinden Yeni Fotoğraflar: Michael Keaton’lı Bruce Wayne ve Supergirl’den İlk Kareler

The Hitman's Wife's Bodyguard

Bir Pandemi Rekoru da The Hitman’s Wife’s Bodyguard Filminden: Zirve El Değiştirdi