in ,

Avatar: The Shadow of Kyoshi Kitabı Bu Yaz Geliyor

Avatar: The Shadow of Kyoshi kitabının yurt dışı çıkış tarihi belli oldu. Kyoshi’nin Avatar olma macerasını konu alan seri devam ediyor.

Avatar: The Shadow of Kyoshi Kitap

Sevilen çizgi dizi Avatar’ın kitap serisi yeni maceralarla yoluna devam ediyor. Avatar: The Shadow of Kyoshi kitabının çıkış tarihi netleşti.

Birçok hayran tarafından en iyisinin Aang serisi olduğu düşünülse de Avatar evreni genişlemeyi sürdürüyor. Yeni kitaplar, zamanında aklımızda kalan soruları cevaplayacak yapımlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Geçen yıl F.C. Yee tarafından kaleme alınan Avatar: The Last Airbender The Rise of Kyoshi kitabı okuyucuyla buluşmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Kyoshi’nin macerasını anlatmaya devam eden ikinci kitap Avatar: The Shadow of Kyoshi ise bu yaz geliyor.

Michael Dante DiMartion’nun danışmanlığını yaptığı roman yine F.C. Yee tarafından yazıldı.

Avatar: The Shadow of Kyoshi Kitabı Konu ve Tanıtım

“Kyoshi’nin, gerçek bir Avatar olarak kendini göstereceği zaman geldi. Bu seferkinin bedeli ağır olacak. Artık ustası olmayan Kyoshi, Dört Ulus’u dolaşarak barışı korumak için mücadele ediyor. Ancak onun namı yayılırken Ruhlar Alemi’nde bir tehdit ortaya çıkıyor. Onu durdurmak için Kyoshi, Rangi ve diğer dostları Dört Ulus geri döndürülemez bir şekilde parçalanmadan önce güçlerini birleştirmeli. Bu devam kitabı, alçak gönüllü bir kız olan Kyoshi’nin nasıl adaletin acımasız savunucusu haline gelip asırlar sonra bile saygın ve korkulan bir Avatar olmayı başardığının öyküsünü anlatmaya devam ediyor.”

Avatar: The Shadow of Kyoshi Türkçe Baskısından Haber Yok

Oldukça olumlu yorumlar alan ilk kitabın ardından çıkacak olan devam macerası, okurla 21 Temmuz 2020’de buluşacak. Kitap, Amazon gibi kitap satış sitelerinde ön siparişe açılmış durumda. Ayrıca, ilk kitabın 7 Temmuz’da yeniden basılacağı da söyleniyor.

Avatar: The Shadow of Kyoshi Kitap

Nickelodeon ve Abrams Books iş birliğinde hazırlanan The Kyoshi Novels adlı serinin Türkçeye çevrilip çevrilmeyeceği ise merak konusu. Çünkü ilk kitap olan Avatar: The Rise of Kyoshi de henüz ülkemizdeki Avatar hayranlarıyla buluşmuş değil.

Çizgi film ya da video oyunlardan edebiyat dünyasına taşınan eserlere yabancı değiliz. Ünlü oyun serisi Assassin’s Creed’in de evreni genişleten romanları mevcut. Söz konusu eserler Oliver Bowden, Christie Golden ve Matthew J. Kirby gibi yazarlar tarafından yazıldı. Üstelik, Assassin’s Creed kitapları Türkçeye çevrilmiş durumda. Umarız Kyoshi’nin macerasını da dilimizde okuma fırsatını buluruz.

Avatar evrenine gelen yeni soluğu devam ettirecek olan kitap hakkında ne düşünüyorsunuz? İlk kitabı orijinal dilinde okuma fırsatınız oldu mu? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* Avatar: The Last Airbender’ın 4. Sezonu Nasıl Olurdu?

Kaynak: Geektyrant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

The Walking Dead Greg Nicotero Koronavirüs

The Walking Dead Yeni Sezon Çalışmaları Koronavirüs Tedbirleriyle Başlayacak

The 100 7. Sezon Bölümleri

The 100 7. Sezon Fragmanı Yayında: Final Vakti!