in

Avatar: The Last Airbender’ın 4. Sezonu Nasıl Olurdu?

Birçoğumuzun hayalini kurduğu Avatar serisinin 4. sezonu, gerçekten de planlar dahilindeymiş. Hem de çoğumuzu heyecanlandıracak fikirlerle birlikte!

Avatar: The Last Airbender 4. Sezon

Nisan ayında bazı açıklamalarda bulunan Avatar: The Last Airbender (Avatar: Son Hava Bükücü) yapımının başyazarı Aaron Ehasz, serinin hayranlarını oldukça şaşırttı. Hepimizin bildiği üzere seri üçüncü sezonla son bulsa da yazar, Twitter hesabından dördüncü sezonun bir noktada planlandığını söyledi. Üstelik yeni sezonda işlenecek konuyu bile düşünmüş! Dördüncü sezon Azula üzerine yoğunlaşacak ve onun Zuko’yla olan ilişkilerine derinlik katılacakmış.

Bu sezonun gelmemesinin sebeplerinden birinin, ekibin o dönem hazırlık aşamasında olan Son Hava Bükücü filmiyle meşgul olmasıymış. San Diego Comic-Con’da yeni serisi The Dragon Prince’i tanıtan yazara bu durum sorulduğunda üçüncü sezonun sonlarına doğru, kendisinden dördüncü sezon hakkındaki fikirlerinin istendiğini söyledi.

Avatar: The Last Airbender

“Bir noktada dördüncü sezon ihtimalini değerlendirmişti”

“Hep dördüncü sezonun geleceğini düşünmüştüm. Mike ve Bryan’ın planı, serinin üç sezon olmasıydı fakat onlar da bir noktada dördüncü sezon ihtimalini değerlendirmişti. Bana ‘Dördüncü sezonu da götürebilir misin?’ diye sorduğu bile oldu. Sonra da işler istendiği gibi gitmedi.”

Yeni sezonda Azula’nın yanı sıra Aang’in Ateş Lordu Ozai’ın bükme yeteneğini almasından sonraki olayları da göreceğimiz belirtildi.

“Her zaman bir şeylerin bedeli olduğunu düşünürüm. Hep bir denge vardır. Sırf avatar olduğunuz için başkalarının gücünü alamazsınız. Bu büyük bir güçtür ancak beraberinde içinize kötülüğün girmesine de neden olur. Dünyayı korumak için başkasının sahip olduğunu almaktır bu. Aang hakkında anlatmak istediğim hikâye, onun bu bedelin mücadelesini verirken öfke ve suçluluk hissiyle de uğraşmasıydı. Tahmin edin, kim onunla küçük bir tatile çıkardı? Tabii ki Zuko! Zamanında öfke imtihanından geçmiş biri.”

Avatar: The Last Airbender 4. Sezon Nasıl Olacaktı?

Yazarın yeni sezon için düşündüğü konseptlerden biri de Iroh’u bize daha detaylı anlatacak olan ruhlar dünyası hikâyeleriymiş. Ayrıca, yeni doğan bir çocuğun hava bükücü olduğunu düşünmeleri ve Aang’in, onun Gyatso’nun yeniden doğmuş hali olmasından şüphelendiği de anlatılacakmış.

Avatar: The Last Airbender

Yazar, hayranlarının birçoğunun seriyi olduğu haliyle sevdiği görüşünde. Yine de yeni sezon hakkında üretilen fikirler oldukça ilginç görünüyor.

Bu arada çizgi film serisinden sonra, devamını anlatan birkaç çizgi romanın da Dark Horse tarafından piyasaya sürülmüştü.

Ne dersiniz, yeni bir hava bükücü sezonu hepimizi heyecanlandırmaz mıydı? Yoksa Aang hakkında anlatılabilecek her şeyin anlatıldığını ve Korra’nın hikayesine geçilmesinin yerinde olduğunu mu düşünenlerdensiniz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Avatar Karakterlerinin Zaman İçindeki Değişimleri

Kaynak: Den of Geek

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for YTarik YTarik dedi ki:

  Bence 4. Sezon a gerek yok. Her ne kadar en sevdiğim dizilerden de olsa 4. Sezonu istemezdim, gereksiz olurdu.
  Çok açsaniz Korra sizi gayet doyuruyor. Keşke yeni avatar dizisi yolda gibi bir haber okusam :slight_smile:

 2. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Çizgi romanları çıkmış ama pek fazla sevilmemişti. Belki dördüncü sezonda Zuko’nun annesiyle ilgili bir konuya yönelip birlikte son bir macera daha yaşayabilirlerdi.

  Fakat düşünüyorum da şu an mesela buna onay çıksa ve yapılacak dense, o zamanlar aldığımız zevki verir mi? Pek sanmıyorum.

  Her şeyin bir zamanı var ve Avatar da zamanında güzeldi. Devam etmesini istemem.

  Tabii bu durum, olası bir 4. sezon çıkışında koşa koşa izleyeceğimiz gerçeğini değiştirmiyor…

 3. Avatar for AhmetUsay AhmetUsay dedi ki:

  Devam değilde düzgün bir şekilde film yapımı çıkarılabilirdi. Çıkardıkları film cidden çok kötüydü konuyu bu kadar kısa halde kesilmesi çok berbattı. Baştan kurgulanıp 6-7 seri bir film çıkması bence çok yeterli olacaktır. Eve gidip tekrar mı izlesem? :smiley:

 4. Avatar for JASON_FREDDY_CHUCKY JASON_FREDDY_CHUCKY dedi ki:

  hiçbir şekilde 4, sezonu gelmesini istemem. avatar last airbender bence muhteşem bir iş yaptı. bir hikayesi vardı giriş gelişme sonuç denebilecek 3 sezonda çok güzel anlattı noktayı koydu. elbette ki ardında soruda bıraktı ama bence birkaç soruyu da yanıtlamayıversin. izleyiciyi cevaba doyuramazsınız düşüncesindeyim. ağır fanlar herzaman bir soru bulur. tavsiyem verilenin tadını çıkarmak. çıkan korra diziside bu düşüncelerimin bende daha da sağlamlaşmasına sebep oldu. korra güzel diziydi. ama bir avatar last airbender tadını arayıp durdum 4 sezon. her ne kadar güzel dizi olsada last airbender ın devamı olduğu için ve seviyesi biraz aşağıda kaldığı için bana gereksiz geldi. pozitif olmaya çalışırsam avatar hikayesine bir devam hikayesinin gereksizliğini gösterdi o kadar.

 5. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Filmi çok kötüydü. Filmi yapılacağına devam etsinler, başka Avatarların hayatlarına değinsinler daha iyi. Aslında eski Avatarları anlatacak yan diziler yapsalar ben hayır demezdim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Black Widow Marvel Corona

Black Widow İçin Neden Cenaze Töreni Yapılmadığını Avengers: Endgame Yönetmeni Açıkladı

Gotik

Gotik Edebiyat Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film