in

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları Serisi, Son Kitabıyla Yakında Raflarda

Ransom Riggs’in Tim Burton tarafından sinemaya da uyarlanan ünlü serisi, üçüncü kitap “Ruhlar Kütüphanesi” ile sona eriyor.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları: Ruhlar Kütüphanesi - Ransom Riggs
- Reklam -
- Reklam -

Ransom Riggs imzalı Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları serisi, üçüncü kitap Ruhlar Kütüphanesi ile macerasını tamamlıyor.

Bayan Peregrine’in yetimhanesinde yaşayan bir grup “tuhaf” çocuğun maceralarını anlatan ilk roman, hem ilgi çekici hikayesiyle hem de en az çocuklar kadar tuhaf fotoğraflarıyla oldukça ses getirmiş ve uzun bir süre çok satanlar listesinden inmemişti. Daha sonra sinema haklarının satın alındığını ve yönetmenlik koltuğunda ise bir başka tuhaf isim Tim Burton’un oturduğunu öğrendik.

İthaki Yayınları büyük bir özveri göstererek daha film sinemalara gelmeden serinin üçüncü ve son kitabı Ruhlar Kütüphanesi’ni de bizimle buluşturuyor.

- Reklam -

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları: Ruhlar Kütüphanesi – Ransom Riggs | Arka Kapak Tanıtımı

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları: Ruhlar Kütüphanesi - Ransom Riggs

Tuhaf çocukların hikayesi, serinin üçüncü kitabı Ruhlar Kütüphanesi’yle son buluyor. Olağanüstü güçlere sahip bir çocuk. Ölümcül canavarlardan oluşan bir ordu. Tuhafların geleceği için verilen destansı bir savaş.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları ile başlayan ve Gölge Şehir ile devam eden macera, Ruhlar Kütüphanesi’nde nefes kesici bir son buluyor. Öykümüz on altı yaşındaki Jacob’ın yeni bir özel güç keşfedip, tuhaf yoldaşlarını sıkı korunan bir kaleden kurtarmak için tarihin içine dalmasıyla başlıyor. Bu yolda Jacob’a, ateşi kontrol edebilen Emma Bloom ve kayıp çocukları bulmakta üstüne olmayan Addison MacHenry adlı bir köpek eşlik ediyor.

- Reklam -

Günümüz Londra’sından, Viktorya İngilteresi’nin en korkunç mahallesi olan Şeytanın Arka Bahçesi’nin labirentvari arka sokaklarına seyahat edecekler. Burada, bütün tuhaf çocukların kaderleri belirlenecek. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi, Ruhlar Kütüphanesi heyecan verici fantazi ile daha önce hiç basılmamış eski fotoğrafları ve eşi benzeri olmayan bir okuma deneyimini kusursuz biçimde bir araya getiriyor.

Ruhlar Kütüphanesi de ilk iki kitap gibi ciltli olarak yayınlanıyor ve kitabın çevirisi yine Aslı Dağlı’ya ait. Şu an ön siparişte olan kitap 23 Eylül’den itibaren raflardaki yerini alacak.

Eğer seriye hala başlamadıysanız Beyza Taşdelen’in ilk kitap için kaleme aldığı incelemeyi okuyarak bir fikir edinebilirsiniz. Başrollerinde Eva Green, Samuel L. Jackson, Kim Dickens ve Allison Janney gibi isimlerin olduğu Tim Burton imzalı sinema uyarlaması ise 30 Eylül’de vizyona giriyor.

Kitap hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

batman joker

Unutulmaz Batman Hikayelerinden İkisi Animasyon Olabilir

deathstroke batman movie

Batman Filminde Yer Alacağı Kesinleşen Deathstroke Kim?