in

Kışgörmez Destanı’nın İlk Kitabı Gauntlgrym Yeniden Bizlerle

İthaki Yayınları R. A. Salvatore’un en sevilen serisi Drizzt Efsanesi kitaplarına devam ediyor. Sırada çok beklenen bir kitap var; Gauntlgrym.

gauntlgrym banner
- Reklam -
- Reklam -

İthaki Yayınları Türk gençliğinin çoğunu fantastik kurguya ve rol yapma oyunlarına bağlayan eserleri basmaya devam ediyor. Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar serilerinden bahsediyorum elbette.

Bu seriler ülkemizde 1990’ların sonu, 2000’lerin başı gibi yayınlanmaya başlanmış ve bizleri bambaşka dünyalara götürmüştü. Zamanla bu dünyalarda daha derinlere dalarak farklı şeyler aramaya başladık. Bu hikayeler de hatıralarımızda tatlı bir nostalji olarak kaldı.

İthaki Yayınları artık satışı yapılmayan, sahaflarda bile bulunması güçleşen bu kitapları kısa süre önce tekrar basmaya başlamıştı. Hatta Drizzt Efsanesi‘nin ilk 6 kitabı satışta bile. İthaki şimdi de seride biraz ileriye atlayarak özellikle eski hayranların çok beklediği, daha önce Laika’dan çıkan (2013) bir kitabı daha tekrar bizlerle buluşturdu: Gauntlgrym!

- Reklam -

Tanıtım bülteni ise şöyle;

gauntlgrym kapakDrizzt ile Bruenor efsanevi Gauntlgrym krallığının peşindeler. Gauntlgrym krallığının antik hazineler ve kadim bilgilerle dolu olduğu fısıldanıyor. Fakat Gauntlgrym’in peşinde başkaları da var. Ve Gauntlgrym’i bulmak, Kışgörmez şehri için felaket anlamına gelebilir.

- Reklam -

“Gauntlgrym’i bulacağını sanmıyorum, var olduğunu sanmıyorum ve orayı bulacağına inandığını veya inanmış olduğunu da sanmıyorum. Buna karşın her gün haritalarını ve ipuçlarını inceliyor. Ayak basılmamış delik bırakmıyor. Bu onun amacı. Araştırma Bruenor Battlehammer’ın hayatına anlam katıyor. Aslında bu, her zaman yitip gitmiş şeylerden ve onları eski ihtişamına döndüreceğinden bahseden cücenin ve genelde tüm cücelerin doğası gibi görünüyor.”

Drizzt Efsanesi serisinin yirminci, Kışgörmez Destanı‘nınsa ilk kitabı olan romanın çevirisini Temeraire Serisi’nden tanıdığımı Gürkan Genç üstleniyor. Şu anda ön siparişte olan kitap 22 Eylül‘de kargolanmaya başlayacak.

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Bir Yorum

Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cadi tohumu ust

Doğan Kitap’tan Yeni Bir Margaret Atwood Romanı: “Cadı Tohumu”

spider men ust

Yine Marmara, Yine Örümcek!