in

Şebnem Pişkin’in Yerli Fantazyaya Son Katkısı “Halikarnassos Masalı” Okurlarını Bekliyor

Üretkenliğiyle tanıdığımız Şebnem Pişkin’in yeni tarihi-fantastik romanı “Halikarnassos Masalı”, Kent Kitap aracılığıyla raflardaki yerini alıyor.

halikarnassos masali ust

Şebnem Pişkin’in yeni romanı Halikarnassos Masalı, okurlarıyla buluşmaya hazır! Birkaç ay önce haberini duyurduğumuz eser, yeni yılın ilk fantastik romanlarından ilki olarak rafları doldurmaya hazırlanıyor.

Kitap, adı daha çok tasavvufi ve fantastik romanlarla anılan ve üretkenliğini kanıtlayan Şebnem Pişkin’in on ikinci romanı. Tarihî kurgu ve fantazinin bir bileşimi olan eser, adından da anlaşılabileceği gibi antik Bodrum’da sahne alıyor. Halikarnassos Masalı, halen Bodrum’da ikamet eden yazarının yaşadığı yer ile arasındaki gönül bağını hissettirmesinin yanı sıra günümüz Bodrum’u ile tarihi Halikarnassos arasında bir köprü niteliğinde. Romanda değinilen konular arasında ise sosyal medya bağımlılığı ve iletişimsizlik gibi toplumsal meseleler ve içsel buhranlar yer alıyor. Eserin kapak yazısı ise şu şekilde:

halikarnassos masaliBodrum’un mavi sularının kıyısında durdu yazar.

Kağıttan gemiler yapıp ışıltılı sulara bıraktı.

Şimdi burada ve aynı zamanda oradaydı.

Kıyıya vuran köpüklü dalgaların taşıdığı sonsuzluğun melodisini dinledi bir süre.

Sonra ılık rüzgarın yarattığı duygusallıkla yumdu gözlerini.

Dalgaların nemini taşıyan rüzgar tarihin sırlarını fısıldıyordu adeta yazarın kulağına. Bilinen tüm dünya dillerinin ötesinde bir dildi bu.

Bodrum, Halikarnasos olmuştu.

Kağıt gemiler yol alırken mavi sularda, yazar geçmişin ince sisinde kaybolmak üzereydi.

“Şebnem Pişkin’in kendine has bir edebiyat tarzı var. Her eserini okuyuşumda düşünürüm onun cümlelerinin ruha neden bu kadar dokunduğunu… Hüzünlü bir duygusallığın hâkimiyeti bu, tarifi biraz zor ama Edith Piaf dinlemek gibi yahut Hafız Burhan…”
– Mehmet Mollaosmanoğlu, Yazar

Şimdilik ön siparişte olan esere yeni yılın ilk günlerinde (2 Ocak) ulaşabilirsiniz. Ondan önce yazarın tarzına alışmak istiyorsanız e-kitap formatında yayımladığı öykü derlemesi Uçan Halı Hikayeleri’ni ücretsiz olarak okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Elif Laçin Aytaç

98, İstanbul. Küçükken Harry Potter sayesinde fantastik edebiyata giriş yaptım ve daha sonra hayal gücü içerikli her şey hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bunun yanısıra animasyonun her türlüsünü, özellikle bilgisayar animasyonunu çok seviyorum. İflah olmaz bir Disney ve Pixar hayranıyım. Boş vakitlerimde Fleet Foxes dinleyip hayal kuruyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cim dugme ve lokomotifci lukas ust

Pegasus Yayınları’nın Michael Ende Dizisine İki Kitap Daha!

havanin rengini goren cocuk ust1

Havanın Rengini Gören Çocuk: İçinizi Isıtacak Bir Başarı Hikâyesi