“Kıyamete Koşanlar Kulübü” Yakında Bizlerle

Post-apokaliptik türün yeni örneklerinden Adrian J. Walker imzalı “Kıyamete Koşanlar Kulübü”, İthaki Yayınları aracılığıyla artık Türkçe.

Dünyaya çarpan asteroitlerin gezegeni yok oluşa doğru sürüklemesiyle, bir babanın eşine ve çocuklarına ulaşma çabasını konu edinen Kıyamete Koşanlar Kulübü isimli kitabın yazarı Adrian J. Walker.

İlk olarak 2014 yılında İngiltere’de yayımlanan kitap, aynı zamanda yazarın Türkçeye çevrilen ilk eseri olma özelliğini de taşıyor.

Kitabın tanıtım metni aşağıdaki şu şekilde:

Kıyamete Koşanlar Kulübü“İlk adımdan, kasların ilk hareketinden, ilk nöronun ateşlemesinden önce bir seçim yapmanız gerekir: Durmaya devam et ya da harekete geç.”

Asteroitler dünyaya çarpmıştı, dünyanın sonu geliyordu… ve Edgar Hill eşinden, kızından, yeni doğan oğlundan sekiz yüz kilometre uzaktaydı. Ailesiyle arasında harap olmuş topraklar, tehlikeli yağmacılar, münzeviler, uçak enkazları, sular altında kalmış şehirler vardı. Bir araç bulmanın, bulsan bile o araçla ilerlemenin mümkün olmadığı bu yolculukta Edgar ya sonuna kadar koşacak ya da ailesini kaybedecekti. Sorumluluktan kaçınmak için bahaneler bulduğu günler geride kalmıştı, kıyamet buradaydı artık.

Kıyamete Koşanlar Kulübü, insanın maddi ve manevi dayanma kabiliyetini anlatan, son sayfaya neredeyse koşa koşa geleceğiniz bir roman.

Orijinal adı ‘The End of the World Running Club’ olan romanın çevirisi Merve Süzer’e ait. İthaki Yayınları etiketiyle ön siparişte olan Kıyamete Koşanlar Kulübü 11 Temmuz’da raflardaki yerini alacak.

* * * * * * * *

Forumlarımızda bulunan İthaki Yayınları Soru Hattı için tıklayın.

Konak'ın eski sokaklarında eski bir hastanede doğdu. Çocukluğu oyunlarla, televizyonla geçti. Neslindeki herkes gibi pokemona bayıldı. Ortaokulda Death Note'la tanıştı, hastası oldu. Darren Shan Serisi ve Wardstone Günlükleri hayatının 5-6 senesini yedi. Kısa bir süre bir fan sitesi için Ragnar Sagası çevirdi. Gremots'ta altyazı çevirmenliği yaptı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okumaya bir yandan da yapmaya çalışıyor.

“Kıyamete Koşanlar Kulübü” Yakında Bizlerle

Post-apokaliptik türün yeni örneklerinden Adrian J. Walker imzalı “Kıyamete Koşanlar Kulübü”, İthaki Yayınları aracılığıyla artık Türkçe.

Başa dönün