in ,

Müziğin Çocuk Zihnindeki Etkilerini Ele Alış Şekliyle İlklere İmza Atan “Müzik & Çocuk” Kitabı Türkçede

Joan Koenig imzalı “Müzik & Çocuk” Türkçe raflarındaki yerini aldı. Eser, Timaş Yayınları’nın Psikoloji Kitaplığı etiketiyle yayımlanıyor.

Müzik & Çocuk - Joan Koenig

Müzik & Çocuk raflardaki yerini aldı. Joan Koenig imzalı kitap, erken dönemde müzik deneyimine sahip olmanın çocuklar üzerindeki olumlu etkisini araştırıyor.

Joan Koenig, otuz yılı aşkın süre önce ünlü Paris’teki  L’Ecole Koenig Müzik Okulu’nu açtığından beri, müziğin dönüştürücü gücüyle çocukların yaşamlarını ve zihinlerini iyileştirmeye yönelik küresel bir harekete öncülük etti. L’Ecole Koenig, en son bilimden alınan bir müfredat ve felsefe ile en küçük öğrencilerini dahi eğitti ve güçlendirdi.

Yazar, müzik ve sinirbilim otoriteleri tarafından da öncü bir çalışma olarak anılan eserinde, erken dönemde müzik deneyimine sahip olmanın dinamik ve bütünleştirici etkisini, okuma yazma, empati kurma, işbirliği yapma, senkronize hareket etme gibi alanlarda çocukları nasıl geliştirdiğini anlatıyor. Koenig kitabıyla bu alandaki geleneksel düşünceyi de değiştiren isimlerden biri olarak tanınıyor.

Kitabın detaylı tanıtım yazısına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Müzik & Çocuk – Joan Koenig | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Müzik & Çocuk - Joan Koenig

Müziğin Gücüyle Mutlu, Sağlıklı ve Bütün Çocuklar Yetiştirmek

Joan Koenig, otuz yılı aşkın bir süre önce Paris’teki ünlü müzik okulunu açtığından beri, müziğin dönüştürücü gücüyle çocukların yaşamlarını ve zihinlerini iyileştirmeye yönelik küresel bir harekete öncülük etti. Bilimin son verileri üzerine kurulu bir müfredat ve felsefeyle müzikle haşir neşir oldukça koordinasyonu ve iletişimi gelişen bebekleri, öğrendikleri şarkı ve danslarla empatisini ve yaratıcılığını besleyen, hafıza gücünü artıran çok sayıda çocuğu eğitti ve güçlendirdi.

Joan Koenig, çocukların müzikle karşılaşmaya en duyarlı, müzikten yararlanmaya en açık olduğu kritik yıllarda bu sihirli gücün nasıl devreye sokulabileceğini en son araştırmalardan bilgilerle aktarıyor ve günümüzde müzik pratiğinin nasıl her zamankinden daha hayati olduğunu ortaya koyuyor.

Müzik & Çocuk, yıllarını müziğe, bilime ve çocuklara adamış bir müzisyenden anne babalara ve eğitimcilere bir armağan…

“Sağlıklı zihinlerin ve bedenlerin insancıl ve şefkatli değerler geliştirebilmesi için müziğe şimdi her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var – ve bu, tam da müzik yapmanın aşıladığı şey. Bu harika eserde gözlerimi yaşartan ifadeler vardı. Umarım geleceğin karar vericileri Müzik-Çocuk’un mesajına kulak verir.” — Herbie Hancock, piyanist ve besteci

Müzik & Çocuk - Joan Koenig

Orijinal adı The Musical Child olan kitap, müziğin çocuğun zihinsel, duyusal, duygusal ve sosyal gelişimi üzerindeki etkisini ele alan ilk çalışma olarak da biliniyor. Yazar otuz yıllık müzik öğretmenliği tecrübesiyle sinirbilimin son verilerini ahenkli bir biçimde birleştirerek müziğin ve ritmin insanlar için konuşma kadar öncelikli bir araç olduğunu ortaya koyuyor. Müzik eğitimi denilince akla gelen ağır, yorucu ve genele yayılamayan özel eğitimler ve konservatuarlar algısının yerine çok daha basit, herkesin uygulayabileceği yöntemler koyuyor.

Toplamda 256 sayfadan oluşan kitabın çevirisini Neval Akbıyık üstleniyor. Timaş Yayınları etiketiyle çıkan Müzik & Çocuk, Aralık 2022 itibarıyla kitapçılardaki yerini almaya başladı.

Müzik & Çocuk kitabıyla ilgili yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jujutsu Kaisen 2. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Jujutsu Kaisen’in 2. Sezonunun Ne Zaman Başlayacağı Belli Oldu

Babylon Filminden İki Yeni Fragman Paylaşıldı

Damien Chazelle’in “Babylon” Filminden “Yaramaz” ve “Kibar” Temalı İki Yeni Fragman