in

Onur Cansız’dan Gözyaşına Dönüşen Bir İlk Kitap: “Düşüş Öyküleri” Raflarda!

Adana’nın dar sokakları gibi iç içe geçmiş “Düşüş Öyküleri” Dedalus Kitap aracılığıyla raflardaki yerini aldı.

Dedalus Kitap’ın Temmuz 2018 tarihli kitapları öykümüze soluk aldırmaya devam ediyor. Utku Yıldırım’ın “Asker Daha Fazla Elliot Smith Dinlemek İstemiyor” adlı öykü kitabıyla birlikte, raflar yeni bir yazarla daha buluşuyor: Onur Cansız.

1976’da Adana’da dünyaya gelen Cansız bir matematik öğretmeni. Aynı zamanda kısa filmler yazıp yöneten, yıllardır öykü yazan bir isim.

Yayınevi Onur Cansız hakkında şöyle konuşuyor:
Onur’un öyküleri Adana’da geçiyor, aynı muhitte yaşayan birtakım sıkıntı içindeki insanları anlatıyor öykülerinde. Dili yer yer şiirsele yaklaşıyor. Keyifli, yalın bir dili var. Üzerinde durduğu meseleler ise sanki hepimizin ortak meselesi gibi duruyor. Bütün öyküleri ise birbirine bağlayan minik bir unsur var, o da okuyana sürpriz olsun. Düşüş Öyküleri kitabının ismi bu arada.
Tanıtım bülteni ise şu şekilde:
Dildeki en ufak yaradan bile çok kan akar. Demek ki en çok kanatan organ en çok kanar.

Onur Cansız, Düşüş Öyküleri’nde hayal kırıklıklarının, öylesine yitip giden hayatların, değişmeyen yazgıların peşinden gidiyor. Edebiyatımızda uzun zamandır izine rastlanmayan bir şehrin, Adana’nın insanlarını anlatıyor. Büyük Saat, Kazancılar Çarşısı ve Ulu Camii gibi, şehrin en eski mekânlarını mesken tutuyor kendine Cansız. Öykülerini tıpkı şehrin dar sokakları gibi iç içe işliyor. Her öykü bir gözyaşına dönüşüyor.
9 hikâyeden oluşan Düşüş Öyküleri, Baran Güzel tarafından yayına hazırlandı. Eserin kapağı ise Barış Şehri’ye ait.

Herkese keyifli okumalar dileriz!

Guardians of the Galaxy Ekibi - James Gunn

Guardians of the Galaxy Ekibi James Gunn’ın Affedilmesini İstiyor

Batman: Gotham’ın Gaz Lambaları