Paradise Pansiyon: LGBTQ+ Temalı Spekülatif Öyküler

Kayıp Rıhtım'daki yazılarıyla da tanıdığımız Onur Özgüner'in LGBTQ+ temalı spekülatif kurgu öykülerini içeren ilk kitabı "Paradise Pansiyon", AYOL Serisi kapsamında Kaos Çocuk Parkı Yayınları aracılığıyla yakında bizlerle.

Yazılarıyla Kayıp Rıhtım’da da boy gösteren Onur Özgüner’in LGBTQ+ temalı spekülatif kurgu öykülerini içeren, gerek matbu gerekse de internet üzerinde yayımlanmış öykülerinden oluşan ilk kitabı “Paradise Pansiyon” yakında bizlerle olacak.

Kaos Çocuk Parkı Yayınları, AYOL Serisi kapsamında çıkan eser, bir zangocun kendi doğasını keşfeden ayrıksı oğlundan kilisedeki fresklere dalan bir midye toplayıcısına kadar “öteki içinde öteki” olmayı temel alan anlatıya doğru okuru yolculuğa çıkarıyor.

Gelin bizi her öyküde cehennemin sarmalayacağı postarabesk bir cenneti sunan kitabın tanıtım bültenine göz atalım:

Tuhaf mı tuhaftı! Hemen her tatil bölgesinde “Paradise” adlı bir işletme mutlaka vardı; fakat asıl tuhaf olan, terk edilmiş bir mekânın böyle bir adı olmasıydı. Tıpkı Atılgan’ın Anayurt Oteli adlı romanındaki gibi, adın yazılı olduğu ok biçimindeki tabelanın çivilerinden biri çürüyüp düşmüş, fakat bu okun ucu yukarıya dönmüş, göğü gösteriyor, pansiyonun gökyüzünde olduğu sanısını veriyordu.

‘Bir yitik cennet daha,’ dedim. ‘Cehennem’ demeliydim.

Paradise Pansiyon kitabının editör koltuğunda, yazar ve şair kimliğiyle de tanıdığımız Lokman Kurucu oturuyor. Kapak tasarımıysa Hıdır Murat Doğan‘a ait.

Öncesinde Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nde de yazdıklarını okuma şansına eriştiğimiz (bu kitaptaki iki öykü de buradan) Özgüner’e ilk kitabında okurunun bol olmasını diliyoruz.

Şimdiden herkese keyifli okumalar.

* * *

Stephen King’in Eserlerindeki 20 Eşcinsel Karakter

Söylenti: Yeni Marvel Filmleri Politik Doğruculuğa Daha Fazla Odaklanacak
1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Paradise Pansiyon: LGBTQ+ Temalı Spekülatif Öyküler için 5 yorum

 1. Serinin adı serinin işlevinin yanında çok basit olmamış mı? O.o


 2. Ishamael dedi ki:

  Ben kendi adıma özellikle LGBTQ+ diye belirtilmemesini dilerdim.


 3. Ishamael dedi ki:

  İşte bence bir tür değil, sizinkine özgü olsun veya olmasın.


 4. (yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)


 5. Ishamael dedi ki:

  Ne demek istediğinizi anlayamadım.


Paradise Pansiyon: LGBTQ+ Temalı Spekülatif Öyküler

Kayıp Rıhtım’daki yazılarıyla da tanıdığımız Onur Özgüner’in LGBTQ+ temalı spekülatif kurgu öykülerini içeren ilk kitabı “Paradise Pansiyon”, AYOL Serisi kapsamında Kaos Çocuk Parkı Yayınları aracılığıyla yakında bizlerle.

Başa dönün