in

Frank Schatzing’in Yeni Kitabı Son Dakika Raflarda

Özellikle Sürü kitabıyla tanıdığımız ve yazdığı romanlarla adından sıkça söz ettiren ödüllü yazar Frank Schatzing’in Son Dakika isimli kitabı raflardaki yerini aldı.

Frank Schatzing - Son Dakika
- Reklam -
- Reklam -

1957 yılında Almanya’da doğan Frank Schätzing, bugüne dek dünya genelinde çoksatanlar listesine girmeyi başarmış ve sinemaya uyarlanan Sürü, Limit gibi kitapların yanı sıra dilimize de henüz çevrilmiş olan Son Dakika kitabıyla politik roman türünde de ustalığını ortaya koymuş durumda.

1920’li yılların sonlarına doğru Filistin’de yaşamaya başlayan iki Yahudi ailesinin ve akabininde Filistin-İsrail savaşının hikayesini anlatan bir kitap Son Dakika.

İsrail – Filistin Çatışması Gözler Önüne Seriliyor

Fakat bir macera filmi gibi, hız kesmeyen ve casusluk üzerine olan bir roman bu. Orijinal basımının çıktığı yıl oldukça ses getirmiş ve o yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilmiş.

- Reklam -

Olaylar Tom Hagen adlı bir savaş muhabiri üzerinden anlatılıyor. Yaptığı işlerde geri çekilmek nedir bilmeyen ve son dakika haberleri olduğunda tehlikeye koşan bir isimdir. Uzmanı olduğu Orta Doğu’nun savaş bölgelerinde yaptığı haber ve röportajlarla tanınan Hagen, Afganistan’da yaşadıklarıyla her şeyini kaybeder.

Bu olaydan üç yıl sonra eline farklı bir şans geçer ve tabii kendisi bu şansı hemen kabul eder. Eline geçen bu şans da İsrail istihbaratına ait bazı gizli belgeleri Tel Aviv bölgesinde ele geçirme fırsatıdır. Fakat tereddütsüz şekilde kabul ettiği bu iş, ölümüne yol açabilecek olaylar zincirini tetikler.

- Reklam -

Pegasus Yayınları etiketiyle çıkan kitabın çevirisi Anıl Alacaoğlu tarafından yapılmış. 960 sayfalık eserin etiket fiyatı da neredeyse 100 TL. Şimdilik ön siparişe açılan kitabı internet üzerinden indirimli olarak almaya başlayabilirsiniz.


* Jules Verne Maceralarında Sıra İki Yıl Okul Tatili’nde

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mike Vogel ABC

ABC, “Triangle” Dizisinden Vazgeçti

Marvel Black Panther

Marvel, Black Panther’la Gurur Duyduğunu Açıkladı