in

“Uzay Yolu Kitabı” Raflardaki Yerini Aldı

Uzay Yolu dünyası hakkında merak ettiğiniz her şey bu kitapta.

Alfa Yayınları, Popüler Kültür Kitapları Serisi’ne büyük bir hızla devam ediyor. Daha önce ekonomiden sinemaya, Sherlock Holmes’den Shakespeare’e kadar birçok konuda yayınlanan referans kitaplarının yeni üyesi, bilimkurgu aleminin en meşhur evrenlerinden birine götürüyor bizleri: Uzay Yolu.

Başyazarlığını Paul Ruditis’in yaptığı Uzay Yolu Kitabı’nın danışmanlığını ise daha önce resmi Star Trek Magazine’nin de editörlüğünü yapmış olan Simon Hugo üstlenmiş. Uzay Yolu’nun 50. yılı şerefine hazırlanan bu devasa ciltli eserin içeriği ise göz kamaştırıyor. Şimdiye kadar yapılmış Uzay Yolu dizileri ve filmlerinin detaylarından tutun da Atılgan mürettebatına, Uzay Yolu’nda kullanılan bilimsel araçlara ve bunların gerçek dünya teknolojisindeki etkilerine kadar neredeyse yok yok.

Kitabın tanıtım metni şöyle:uzay_yolu_kitabi
Işınla beni Scotty. Daha önce hiç kimsenin gitmediği yerlere cesurca gitmek. Uzun yaşa ve başarılı ol. Direnmek boşuna.

Warp Hızı Haaaaaaan!

Gidip bir bakalım. Fazer silahlarınızı ayarlayın. Öyle olsun. Ona sahip olduğu her şeyi verdim kaptan.
Çevirmenliğini Tufan Göbekçin’in yaptığı Uzay Yolu Kitabı’nı kitapçılardan ve sanal alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

“Ursula K. Le Guin’le Konuşmalar” Çıktı

A-Bebekleri ve X-Bebekleri Raflarda!