in

Yerli Fantazya Hız Kesmiyor. “Yezuk’un Çocukları” Raflardaki Yerini Aldı

Daha önce Lagün’ün Çağrısı ve devamı Olasthil’in Uyanışı kitaplarıyla tanıdığımız Tufan Çapar, yepyeni bir kitapla yeniden bizlerle.

Tufan Çapar‘ı biz ilk olarak Lagün’ün Çağrısı ile tanıdık. Tanrıların Efsanesi adlı serisinin bu ilk kitabını daha sonra Olasthil’in Uyanışı ile devam ettirdi. Şimdiyse yazarımız yeni bir romanla tekrar bizlerle: Yezuk’un Çocukları.

Yakın Kitabevi aracılığıyla bizlerle buluşan eserin tanıtım metni şöyle:yezukun-cocuklari
Büyükanne ve büyükbabayla, kalabalıktan uzak dağ evinde geçirilecek bir hafta sonu ne kadar sürprizli olabilirdi ki!
Eğer sen de böyle düşünüyorsan sevgili okur, korkarım çok yanıldın. Önce önyargılarını usulca yere bırak bakalım. Sürprizlerin, maceranın ve çözülecek sırların nereden geleceği hiç belli olmaz. Görünmeyeni görmeye, bilinmeyeni bilmeye sadece sabır ve bilgelikle bakanların nefesi yeter.
Yüzlerce kitap arasından bu kitabı eline alıp şu an bu satırları okuduğuna göre sırları çözmeye eşlik edeceklerden birisin.
Kimi zaman bir dağın tepesinde, kimi zaman ateşin peşinde, kimi zaman görüp göreceğin en tuhaf tekneyle denizde süzüleceğin bir yolculuğa hazırsan artık buralarda oyalanma, sırlar sayfaların içinde seni bekliyor; iyi yolculuklar…
Bir yazar olduğu kadar eğitimci de olan yazarımızı tebrik ediyoruz. Yerli fantazyanın yeni yüzlerle gelişmesinden ötürü de ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Oyla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Büyüklere Masallar: Kim Demiş Masallar İlla Çocuklar İçin Olacak Diye?

Asimov’un “Ben, Robot”u Bilimkurgu Klasikleri’nden Çıkıyor!