in

“Milyon Dolarlık Afiş” Belgeseli Desteğinizi Bekliyor

Fatih Yürür ve Hakan Tunga Kalkan’ın başarılı girişimleri Altın Fırçalı Adam’dan sonra hazırladıkları yeni belgesel projesi “Milyon Dolarlık Afiş” duyuruldu.

milyon dolarlik afis

Altın Fırçalı Adam belgeseliyle Zagor, Mister No, Kızılmaske ve Mandrake başta olmak üzere, çocukluğumuza damga vuran pek çok kitap ve çizgi roman kapağının yaratıcısı olan, ünlü illüstratör Aslan Şükür’ün hikayesini izleyici ile buluşturan yönetmen Fatih Yürür ve yapımcı Hakan Tunga Kalkan; bu sefer de afişlerin fantastik dünyasına doğru uzun bir yolculuğa çıkıyor.

Bu zamana kadar Türkiye’de satılmış olan en pahalı afişin peşine düşen ikili, yolculuk sırasında; tasarımcısından, çizerine; satıcısından, koleksiyoncusuna kadar Türkiye’de poster kültürüne damga vurmuş kilit isimlerin de katkılarıyla, yakın sinema tarihimizin zaman tüneline giriyor. Bu yolculuk sırasında, yakın sinema tarihimizin ara sokaklarında kalmış, kuytularda unutulmuş pek çok ilginç detayı gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor.

milyon dolarlik afis Utku Uluer

Tıpkı Altın Fırçalı Adam belgeselinde olduğu gibi Milyon Dolarlık Afiş projesini bağımsız bir şekilde hayata geçiren ikili; bir noktaya kadar kendi maddi ve teknik imkânları ile şekillendirdikleri projenin bir sonraki ayağı için de detaylı bir kitle fonlaması hazırlamış durumda. Bu sayede sizler de bu yolculuğa dahil olabilir ve belgeselin hayata geçirilebilmesi için destek verebilirsiniz.

Indiegogo üzerinden belgesele destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Belgesel için hazırlanan fragmana da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

YouTube video

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

dede korkut unesco

“Dede Korkut” UNESCO’nun Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’nde!

Damızlık Kızın Öyküsü - Devam Kitabı

Damızlık Kızın Öyküsü’ne Bir Devam Kitabı Geliyor