in

Ölümsüz Öyküler 2016 Kısa Öykü Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu

Ölümsüz Öyküler’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği öykü yarışması, geçtiğimiz cumartesi yapılan törenle sona erdi.

2014 yılında düzenlenmeye başlanan Ölümsüz Öyküler Kısa Öykü Yarışması’nın bu yılki ayağı Kadıköy Ahmet Cemal Kültür Atölyesi’nde gerçekleştirilen ödül töreniyle tamamlanmış oldu. Yoğun ilgi gösterilen etkinlik Kutlukhan Kutlu ve Ozancan Demirışık’ın Türkiye’de fantazya ve bilimkurgu algısı üzerine yaptıkları söyleşiyle açıldı, Kadim Gültekin ve Serdar Yıldız’ın ülkemizde fantastik edebiyat üretimi ve Ölümsüz Öyküler’in bu alandaki çalışmaları üzerine yaptıkları konuşmanın ardından ödüllerin dağıtılmasıyla son buldu.

Aralarında Aylık Öykü Seçkisi’nden aşina olduğumuz Nurdan Atay, Öznur Babur, İmge Bakalım ve Yusuf Ekici’nin de yer aldığı dereceye girenlerin tam listesi şu şekilde:

 1. Mürekkephane isimli öyküsüyle Nurdan Atay
 2. 8 Katil isimli öyküsüyle Mehmet Akif Duman
 3. Ben Orada Değildim isimli öyküsüyle Sevda Güventürk

Mansiyon:

 • Fezayı Sardı Bir İntikam isimli öyküsüyle Öznur Babur
 • Gaip’in İfşası isimli öyküsüyle İmge Bakalım
 • Stephen King ile İkinci Tanışma isimli öyküsüyle Kadri Kerem Karanfil
 • İvedi İstirahat isimli öyküsüyle Tunca Arslan

Başarı Ödülü:

 • Sapma isimli öyküsüyle Cumhur Ay
 • Banquo’nun Tohumu isimli öyküsüyle Onur Özgüner
 • Yalpağan isimli öyküsüyle Yusuf Ekici
 • Andromeda isimli öyküsüyle Özgür Emre Ateş

Önceki iki yarışmada olduğu gibi bu senenin ödül alan öyküleri de Hiç Yayınları tarafından kitaplaştırılarak kasım ayı içerisinde piyasaya sürülecek.

Jürisinde Seran Demiral (Yazar), Haktan Kaan İçel (Yazar), Mehmet Berk Yaltırık (Yazar), Ozancan Demirışık (Editör, Çevirmen), Serdar Yıldız (Yazar), Yunus Emre Altanay (Yazar) ve Melik Tahir Şaştım (Sinemacı, Yazar) gibi aşina olduğumuz ve çok sevdiğimiz isimlerin olduğu yarışmanın bu senesi de işte böyle geçiyor.

Biz de Kayıp Rıhtım ailesi olarak kazanan arkadaşları tebrik ediyor, Ölümsüz Öyküler’e de böyle güzel bir çalışmaya imza attıkları için teşekkür ediyoruz. Umarız daha nice sene ülkemiz edebiyatına katkı sağlamaya devam ederler.

Burak Mermer

1993’te Sivas'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları'nda yüksek lisans öğrencisi. Edebiyatı, sinemayı ve bilgisayar oyunlarını çok sever. Hayatın anlamının Radiohead şarkılarında gizli olduğuna inanmakta, başka dünyalara duyduğu tutku sayesinde yaşamayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diskdünya’da Sıradaki 2 Yeni Kitap ve Tiffany Sızı Yeni Kapakları Belli Oldu

Michael Ende’in Kaleminden Yeni Bir Çocuk Kitabı: Ayıcık ile Hayvanlar