Half-Life: Alyx Oyunundan İlk Fragman Geldi

Half-Life 3 bekleyenleri şaşırtan yeni Valve oyunu Half-Life: Alyx duyuruldu. Sanal gerçeklik teknolojisiyle geliştirilen yapımdan ilk oynanış fragmanı da paylaşıldı.

Valve imzalı Half-Life serisi, 12 yıl sonra yeni bir oyuna kavuşuyor. Bu, başlı başına oldukça büyük bir haber. Ancak gelecek tam da bizim beklediğimiz gibi değil. Çünkü duyurulan Alyx oyunu, bizim pek alışık olduğumuz türden bir yapım olmayacak.

Half-Life 3 bekleyen hayranlar, yeni duyurulan ve Steam VR için geliştirilen Alyx oyunuyla bir hayli şaşırdı.

Valve, yeni teknolojiler konusunda öncü olma kararlılığıyla yola çıktığı yeni oyununda Half-Life 2 oyununda karşımıza çıkan Alyx karakteriyle bizleri selamlıyor.

Half-Life: Alyx Fragmanı VR Teknolojisini de Tanıtıyor

Yayınlanan fragmanla birlikte oyunun Steam sayfası da açılmış oldu. Mart 2020 tarihinde oyunculara sunulması beklenen yapımda macera, Combine askerlerinin dünyayı ele geçirişiyle başlıyor. Direnişin ortaya çıkışı ve şekillenişi, oyunda bizi bekleyenler arasında olacak. Yapımın kronolojik olarak tarihi ise ikinci oyunun hemen öncesine denk geliyor. Alyx’in uzunluğu ise ikinci oyunla hemen hemen aynı olacak.

Oyunun sanal gerçeklik anlayışıyla yapılandırılacak olması, onun düşük bütçeli bir proje olacağı anlamına da gelmiyor. Half-Life: Alyx hayranlara alışık olduğu sert ve kanlı dünyayı sunmaktan çekinmeyecek.

Bilgisayar ile kullanılabilen VR gözlükleriyle uyumlu olacak olan oyunun minumum sistem gereksinimleri de belli oldu.

Half-Life: Alyx Sistem Gereksinimleri

12 GB RAM, GTX1660 / RX 580, 6 GB ekran kartı ve Core i5 – 7500 / Ryzen 5 1600 işlemci, oyunu çalıştırabilmek için gereken minumum sistem özellikleri olacak.

Ayrıca, Half-Life: Alyx oyununun ön sipariş fiyatı da açıklandı. Şu an için oyunun fiyatı 92 TL. Ayrıca Steam/Valve ortaklığı, şimdiden oyuna %10’luk bir indirim uygulamış durumda.

Valve’ın bir şekilde Half-Life evrenine dönmek istediği uzun zamandır biliniyordu. Alyx oyunu ise bunu oldukça dikkat çeken bir şekilde yapıyor. Ancak serinin geleceği, bir noktada bu sanal gerçeklik oyununun da başarısına bağlı. Eğer Alyx, beklenen satış rakamlarını yakalayabilirse Half-Life 3 için de çok fazla beklememiz gerekmeyebilir.

GÖZ ATIN  Book of Demons: Eskilerin Anısına

Peki siz oynanış videosunu ve son gelişmeleri nasıl buldunuz? Half Life özleminizi sanal gerçeklik teknolojisiyle dindirmek aklınıza yattı mı?

Half-Life

Yeni oyuna dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Age of Empires IV’un Detaylı Yeni Fragmanı Yayınlandı!

* Code Vein: Kayıp Anıların Peşinde, Kıyametin Tam Ortasına!
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Half-Life: Alyx Oyunundan İlk Fragman Geldi için 2 yorum

  1. Pardus dedi ki:

    İnternet kafelerden aklımda kalan oyunlardan birisi. Diğeri Counter Strike :smiley:


  2. Hadi bu gazla 3. oyunu da çıkartın bakiyim :blush:


Half-Life: Alyx Oyunundan İlk Fragman Geldi

Half-Life 3 bekleyenleri şaşırtan yeni Valve oyunu Half-Life: Alyx duyuruldu. Sanal gerçeklik teknolojisiyle geliştirilen yapımdan ilk oynanış fragmanı da paylaşıldı.

Başa dönün