in

Lord of the Rings: Gollum Video Oyunu Duyuruldu!

Alman oyun geliştiricisi Deadelic’ten Gollum’un Tek Yüzük’ü bulduktan sonra yaşadıklarını anlatan bir oyun geliyor!

Lord of the Rings: Gollum

Deponia, Chains Of Satinav ve Night Of The Rabbit gibi yapımlarla tanıdığımız Daedalic’ten Gollum karakterine özel bir oyun geliyor!  Alman asıllı stüdyonun açıkladığına göre oyun kitaplardan önceki dönemi, yani Gollum’un Tek Yüzük’ü bulduktan sonra yaşadıklarını konu alacak. Bununla birlikte oyunun Tolkien’in kitaplarına sadık kalacağı söyleniyor.

Tam adı Lord of the Rings: Gollum olarak açıklanan oyunun Unreal Engine 4’le yapılacağı ve 2021 yılında PC’nin yanı sıra o dönemde aktif olan tüm konsollara geleceği söyleniyor. Oyunun “aksiyon-macera” türünde olacağı söylense de maalesef bu konu hakkında çok fazla detay yok. Öte yandan seçimlerimizin bir önemi olacakmış gibi görünüyor.

Daedalic CEO’su Carsten Fichtelmann’in The Hollywoood Reporter‘a verdiği demeç şöyle:

“Oyunlarımızın ana konusu Gollum’un kitaplarda ortaya çıkmadan önce yaşadığı şeyler olacak. Karakterin yaşadığı büyük iç çekişmeyi, sizinle konuşan iki farklı sesi hepiniz biliyorsunuz, o yüzden oyunda verilmesi gereken kararlar olması için iyi bir sebebimiz var: Smeagol’ün kararları mı, yoksa Gollum’un kararları mı?”

Daedalic ve Middle-earth Enterprise ortaklığıyla yapılan oyunun 2021 yılında, Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisiyle aynı yıl içinde satışa sunulması planlanıyor.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

10 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for zehir zehir dedi ki:

  Ciddi ciddi 1 Nisan şakası sanıp tarihi kontrol ettim. Daedalic çok ilginç bir tercih olmuş, yani LOTR gibi bir markaya koşulsuz atlayacak onca oyun geliştirici varken point&click’leriyle ünlü bir Alman stüdyoyla anlaşmak tuhaf gerçekten de. Deponia oyunlarıyla çalkantılı bir ilişkim var, bazı yönlerini çok sevsem de bazı açılardan oldukça sinir bozucu olabiliyorlar. Gelgelelim eğer iyi bir yazarla anlaşırlarsa Gollum’dan güzel bir hikaye çıkarabilirler bence. Ortaya nasıl bir şey çıkacak çok merak ediyorum ya, açıkçası çok iyi olacağına hiç inanmıyorum ama umarım Daedalic beni şaşırtır.

  Bu arada birileri el atsa da yeni bir The Battle for Middle-Earth oyunu görsek ne güzel olur. Yeniyi geçtim şu an eski oyunları bile satın almak mümkün değilken önceki iki oyunun yenilenmiş haline dahi razıyım.

 2. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Bu işin tamamen suyunun çıktığının farkındasınız değil mi?

 3. Avatar for mit mit dedi ki:

  LEGO Lord Of The Rings’tense Daedalic’in yapacağı bir macera oyununu tercih ederim açıkçası :slight_smile: Hele bir gelsin, kötü çıkarsa hep beraber taşlarız.

 4. Avatar for OgulcanKara OgulcanKara dedi ki:

  Önce Gollum’un hikayesinin o kadar da ilgi çekici olmayacağını düşündüm ama bu konuda point and click tarzı, hikayeli bir oyun yapılırsa oynamak isterdim şahsen. Ama fiyatı öyle 60 dolar falan olmamalı. 30-40 olursa tadından yenmez.

 5. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Lord of the Rings evreninde geçen strateji istedik, Battle for Middle Earth 1-2 geldi. Oyun beğenildi ve “Nerede lan bunun devamı?” diyen bir grup EA ofisini bastı.

  “Bunun MMORPG’si ne güzel yenir,” dedik, bir şeyler yaptılar ama hatırlayanımız yoktur sanırım… Olmadı yani…

  “Aksiyon olsun, Orc keselim,” dedik, filmlerin vasat ve vasat-üstü oyunlarının sonrasında Shadow of Mordor ve Shadow of War geldi. Yeterince kare tuşuna basıp Orc kesmiş kıvama gelmişizdir sanırım.

  “Bunun macera oyunu olsa ne güzel olur,” dedik, adamlar onu yapıyor şimdi. Bakalım nasıl olacak. Kötü olursa gömeriz, güzel olursa tatlı niyetine yeriz.

  Ama durun, adam daha ölmedi. Bunun daha Lord of the Rings araba yarışı, platform oyunu, simülasyonu, FPS’si, 4X stratejisi, Lord Of the Rings Manager 2019 versiyonu var da var…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

5 cevap daha var.

ruzgarin adi animasyon

Patrick Rothfuss’un Rüzgarın Adı Eseri Animasyon Olursa!

Bear Grylls you vs wild netflix

Netflix Yeni Bandersnatch’ini Buldu: You vs. Wild