in ,

Barış Akarsu’nun Hayatı Film Oluyor

Barış Akarsu için biyografi türünde bir film hazırlanıyor. Yapımın senaryosu tamamlandı, çekimler ise yaz aylarında başlayacak.

Barış Akarsu Hayatı Film

Yerli müzik dünyamızın önemli isimlerinden Barış Akarsu hakkında bir sinema filmi geliştiriliyor. Genç yaşta bir trafik kazası nedeniyle aramızda ayrılan rock müzik sanatçısı Akarsu’nun hayatı film oluyor. Yapımın senaryo çalışmaları tamamlandı. Filmin çekimleri ise 2021 yılının yaz aylarında gerçekleştirilecek.

1979 yılında Bartın’da dünyaya gelen Barış Akarsu, rock müziğin Türkiye’deki önemli sembollerinden birisi haline gelmişti. Profesyonel müzik hayatına 2004 yılında, Akademi Türkiye adlı yarışmaya katılarak başlayan Akarsu; kısa zamanda adını çokça duyurmayı başarmıştı. Haluk Levent ve Deniz Arcak gibi isimlerle düetler yapmıştı.

Şarkı tercihi ve genel olarak tarzı ile Cem Karaca ve Barış Manço gibi isimleri andıran Akarsu, ilk albümünü 2004’te Islak Islak ile yayımladı. Onu 2006’da Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek takip etti. Ölümünden bir yıl sonra ise Ayrılık Zamansız Gelir albümü yayınlandı.

Barış Akarsu Hayatı Film

Akademi Türkiye Yarışması Birinciliği ile başlayan müzik kariyerinde pek çok ödüle layık görüldü. Ölümü sonrası Barışarock adlı festivaller düzenlendi.

Barış Akarsu Filmi için Çekimler Önümüzdeki Yaz Mevsiminde Başlayacak

29 Haziran 2007 tarihinde Bodrum yakınlarında geçirdiği trafik kazası ile hastaneye kaldırılan Barış Akarsu, 4 Temmuz 2007’de yaşamını yitirmişti. Akarsu hayata veda ettiğinde 28 yaşındaydı. İşte bu kısa hayat şimdi sinema filmi olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Filmin yapımını Aytaç Ağdağ üstlenecek. Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom film adına gerçekleştirilecek olan yapım; izleyiciye Barış Akarsu’nun kısa yaşamında yaşadıklarını samimi bir dille aktarmayı hedefleyecek.

Senaryosu tamamlanan filmin oyuncu seçimleri ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Ünlü müzisyeni hangi ismin canlandıracağı ise şimdilik bilinmiyor.

Yapımcı Aytaç Ağdağ şunları ifade etti:

“Hayatın içinden sahneleri tüm gerçekliğiyle seyirciyle buluşturmak ve yaşanmışlık hissiyatını izleyicinin kalbine ve aklına dokunarak gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz.”

Ağdağ, 2020 yılında kurduğu Aytaç Medya ile sinema kariyerine başlamıştı. Şirketin şu anki en önemli projesi ise çekimleri tamamlanan ve yine biyografi türünde olan “Küçük Dev Kadın Dilber Ay” filmi.

Barış Akarsu Hayatı Film

Barış Akarsu hakkında çekilecek filmin vizyon tarihi ve diğer detayları henüz belli olmadı.

Peki siz böyle bir film için heyecanlı mısınız? Sizce Barış Akarsu rolünde hangi aktör yer almalı? Yorum ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Gazete Duvar

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Tyler_Durden Tyler_Durden dedi ki:

  Sevilir sevilmez ama Mustafa Uslu Türk sinemasında yeni bir dönem başlattı. Bu biyografik eserleri git gide daha fazla göreceğiz gibi. Ayla, Müslüm, Çiçero, Naim…

 2. Avatar for Mert Mert dedi ki:

  Güzel bir fikir. Eğer bulabilirseniz kitabını da öneririm:

  image

  Ve bence Barış Akarsuyu, Johnny Depp Oynasın. :smiley:

 3. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

  Bu filmi yapmak içen geç kalmadılar mı? Düşük gişe yapar bence hiç girmesinler.

 4. Avatar for erce erce dedi ki:

  Ankara’da Onaon cafe vardı. İşletenler Barış’ın kuzenleriydi. Yıllarca magic the gathering turnuvaları yapıp, güzel dostluklar kurduğumuz harika bir mekandı. Bu mekan sayesinde ilk işimi kazanmıştım. Sınavlara hep burada çalışıyordum. Barış’ı sanatçı olarak sevip beğenmek bir yana, bana hep bu mekanı ve o yılları hatırlatıyor olması ayrı bir güzelliktir. Huzur içinde yatsın.

 5. Avatar for Kubilay_Gunay Kubilay_Gunay dedi ki:

  Ah Barış Akarsu ah. Ne zaman görsem içim cız eder. Annemle birlikte çok ağlamıştık. Huzur içinde olsun. :sparkles::sparkles::sparkles:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Brooklyn Nine-Nine 8. sezon final

Brooklyn Nine-Nine Kısaltılmış 8. Sezonuyla Final Yapacak

stanley kubrick lunatic at large

Stanley Kubrick’in Kayıp Projesi Lunatic at Large Beyaz Perdeye Geliyor