Black Beauty Uyarlaması Disney+’a Gelecek

Black Beauty uyarlaması doğrudan Disney+'a gelecek. Koronavirüs nedeniyle vizyona giremeyen Siyah İnci'ye Disney sahip çıktı.

Bilindiği üzere Disney uzun bir dönemdir uyarlama ve klasik yapımlarını gerçek oyuncularla yeniden çekme projeleri üzerine yoğunlaşmış durumda. Şirket, bu sefer daha farklı bir yol izleyerek halihazırda çekilmiş bir filmi satın alma kararına vardı. Stüdyonun yeni planının Black Beauty (Siyah İnci) uyarlamasının Disney+’ta yayınlanmak üzere satın alınması olduğu açıklandı.

Yeni uyarlamanın platformda bu yılın sonlarında yer alacağı düşünülüyor. Bu yeni versiyon da gerçek oyuncularla çekilen filmlerden olacak ve hikâyenin o meşhur atını Academy ödüllü Kate Winslet’in sesinden izleyeceğiz.

İngiliz roman yazarı Anna Sewell’ın kaleminden çıkan ünlü roman Black Beauty’nin bu modern uyarlaması, hayranların özlediği birçok şeyi de beraberinde getirecek. Aslında proje, Constantin Film ve JB Pictures ortaklığında çekildi. Disney de filmin yalnızca Disney+’ta yayınlanması şartı ile satın aldı. Disney’in bu hamlesinden yola çıkacak olursak, film için heyecanlanabiliriz gibi görünüyor.

Koronavirüs Nedeniyle Vizyon Göremeyen Black Beauty Filminin Yayın Hakları Disney+’a Satıldı

Black Beauty uyarlaması Ashley Avis tarafından yazılıp yönetildi. Filmin çekimlerinin tamamıysa geçen yıl Güney Afrika’da tamamlanmıştı. Koronavirüs salgını sebebiyle faaliyete ara veren sinema sektörü için çekimleri çoktan tamamlanmış bir film şüphesiz ki çok değerlidir. Disney de bu fırsatı kaçırmamış oldu.

Black Beauty’nin ana karakteri olan Jo Green’i Mackenzie Foy canlandırıyor. Jo Green, ailesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan on yedi yaşında bir kız. Bir gün ailesinden koparılan American mustang cinsindeki atla karşılaşınca hayatı değişiyor. Hayat hikâyelerinin birbirine benzediğini fark eden Jo, atla derin ve güçlü bir bağ kurmaya başlıyor.

Black Beauty Disney Plus 2020

Anna Sewell’ın ilk olarak 1877 yılında yayımlanan romanı, dilimize de pek çok yayınevi tarafından Siyah İnci adı ile çevrildi. Kitap daha önce 2015, 1995, 1994, 1972 ve 1946 yıllarında da birçok defa beyaz perdeye aktarılmıştı.

GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Hafta Sonu Rekorlarıyla Göz Aldı

Jeremy Bolt ve Robert Kulzer’in yapımcılığını, Martin Moszkowicz, Edward Winters, ve Jon Brown’ın uygulayıcı yapımcılığını üstlendiği filmde Glen ve Claire Forlani’yi de göreceğiz.

Disney, yayın platformunda içeriklerin az olmasından şikayet eden izleyiciler için peş peşe hamleler yapmaya başlamış gibi görünüyor. Bilindiği üzere Disney+, özellikle yetişkinlere yönelik içeriklerin az olması sebebiyle kullanıcı kaybetmeye başlamıştı. Ayrıca, Artemis Fowl ve The One and Only Ivan yapımlarının da Disney+’ta yayınlanacağını hatırlatalım.

Yeni Siyah İnci uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Disney’in bu hamlesi, hayranları memnun edecek midir? Filmden beklentilerinizi ve diğer tüm düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Darth Maul Dizisi Yolda Olabilir: Star Wars Evreni Genişliyor

Kaynak: Comic Book
1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Black Beauty Uyarlaması Disney+’a Gelecek

Black Beauty uyarlaması doğrudan Disney+’a gelecek. Koronavirüs nedeniyle vizyona giremeyen Siyah İnci’ye Disney sahip çıktı.

Başa dönün