in ,

Dayı: Bir Adamın Hikâyesi Filminden Yeni Fragman ve Afiş Paylaşıldı

Başrolünde Ufuk Bayraktar’ın yer aldığı Dayı: Bir Adamın Hikâyesi filmi için yeni bir fragman ve afiş paylaşıldı. Uzun süredir beklenen yapım, 19 Kasım’da çıkıyor.

Dayı Fragman

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filminin yeni fragmanı ve afişi paylaşıldı. Başrolünde Ufuk Bayraktar’ın yer aldığı ve özellikle Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı Dayı rolünün gençliğini de oynayan oyuncu, şimdi farklı bir hikâye ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

İlk bölümü 28 Eylül 2009’da yayınlanan ve 20 Haziran 20211’de tamamlandığında toplamda 2 sezon ve 71 bölüm süren Ezel dizisi bugün hâlâ konuşulmaya devam ediyor. Hikâyesi ile sevilen dizi yanı sıra oyuncularıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay, Sarp Akkaya, Burçin Terzioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ gibi genç oyuncuların yanı sıra Tuncel Kurtiz, Salih Kalyon ve Haluk Bilginer gibi oyuncularla da çok sevilen bir yapım haline gelmişti.

Aslında asıl adı Ömer olan Ezel’in hikâyesine dayanan yapım, bir süre sonra Dayı olarak da bilinen Ramiz Karaeski ve Birkan olarak bilinen eski ortağı Kenan Uğurlu’nun arasındaki çatışmaya doğru kaydı. Bu süreçte ikilinin neden kanlı bıçaklı olduğunu izleyicilere anlatmak için film karakterlerin gençlik yıllarına odaklanıldı. Burada Tuncel Kurtiz’in hayat verdiği Dayı karakterinin gençliğini de Ufuk Bayraktar canlandırdı. Yayınlandığı dönem, oyunculuğuyla oldukça takdir gören aktör, şimdi benzer bir rolde daha hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dayı Fragman ve Poster

Dayı: Bir Adamın Hikayesi için yayınlanan tanıtım yazısı şöyle:

Cesareti, merhameti ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanımızın, köydeki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi onu çalışması için İstanbul’da kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’nin yanına gönderirler. Bu geliş ile kahramanımızın, olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girişi ve dillere destan olacak zirveye yükseliş hikâyesi başlayacaktır.

Film için yayınlanan yeni tanıtım fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi Fragmanı | İZLE

Yönetmenliğini Uğur Bayraktar’ın üstlendiği maceranın senaryosu Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk’e, müzikleri ise Yıldıray Gürgen’e ait. Filmde Ufuk Bayraktar’a eşlik eden oyuncular arasında Gizem Karaca, Ahmet Varlı, Beste Bereket, Turgut Tunçalp, Timur Ölkebaş, Ümit Çırak, Banu Fotocan, Murat Akkoyunlu, Efe Cevahir Bayraktar ve Kadir Toprak Karaman gibi isimler yer alıyor.

Dayı: Bir Adamın Hikâyesi, herhangi bir erteleme almadığı takdirde 19 Kasım 2021 tarihinde beyaz perdede olacak. Dram ve aksiyon ağırlıklı olarak hazırlanan yapım toplamda 125 dakikadan oluşacak. Ayrıca, Ufuk Bayraktar’ın daha öncesinde Hürriyet gazetesine verdiği bir röportajda filmin Ezel dizisindeki karakterden tamamen bağımsız olduğunu, karakteri yaratırken babasından esinlendiğini ve adil ve sevilen bir kabadayının hikâyesini anlattığını belirtmişti.

Ya sizler Ufuk Bayraktar’ın başrolünde olduğu Dayı’nın fragmanını nasıl buldunuz? Sizce Ezel dizisindeki Dayı rolü ile bir benzerliği var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Studio Ghibli Animeleri: En İyi 10 Kadın Karakter

Studio Ghibli Filmlerindeki En Sevilen 10 Kadın Karakter

Boşluğa Savrulan incelemesi

Boşluğa Savrulan: Bir Depersonalizasyon Kişilik Bozukluğu Yolculuğu