in

Kıvanç Tatlıtuğ, Netflix’in Belçika Yapımı Bilimkurgu Dizisi Into the Night Kadrosuna Katıldı

Kıvanç Tatlıtuğ, Into the Night 2. sezon kadrosunda. Netflix Belçika yapımı bilimkurgu dizisi yeni sezon için ekibi genişletiyor.

Kıvanç Tatlıtuğ, Into the Night 2. Sezon
- Reklam -
- Reklam -

Kıvanç Tatlıtuğ, Netflix Belçika yapımı bilimkurgu dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Yıldız oyuncu Into the Night 2. sezon ile izleyicilerin karşısına çıkacak.

Şu sıralar Tolga Karaçelik’in Netflix Türkiye yapımı dizisi Bir Denizaltı Hikâyesi’nde rol alan Kıvanç Tatlıtuğ, bu defa rotayı Belçika’ya kırdı.

190’dan fazla ülkede 200 milyondan fazla aboneye hizmet veren Netflix, pek çok farklı bölgede orijinal yapımlarla karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Belçika’nın ilk Netflix orijinal işi ise geçen yıl 1 Mayıs tarihinde yayına giren Into the Night olmuştu. 6 bölümlük ilk sezonun ardından seri 2. sezon onayı almasını bildi.

- Reklam -

Daha önce Hakan: Muhafız (The Protector) ve Atiye (The Gift) adlı yapımlarda senarist olarak görev alan Jason George’un yaratıcı koltuğuna oturduğu yapım, Brüksel’den kalkan bir yolcu uçağının kaçırılmasını konu alıyor. Dizi, Dünya’nın başına gelmesi beklenen ani bir güneş felaketini içermesi nedeniyle bilimkurgu türünü de kapsıyor. Bir NATO görevlisi İtalyan bir subay tarafından rehin alınan yolcuların başına gelenlerin işlendiği aksiyon yapımı, oyuncu kadrosunda pek çok milletten isim barındırıyor. İlk sezon, Türkiye’de Türk kökenli Alman aktör Mehmet Kurtuluş’un da kadroda olması nedeniyle ayrıca dikkat çekmişti. Şimdi ise ekibe bir başka Türk daha dahil oluyor.

Into the Night 2. Sezon Kadrosuna Kıvanç Tatlıtuğ Takviyesi

Into the Night 2. sezon oyuncu kadrosu şu şekilde: Pauline Etienne, Mehmet Kurtuluş, Jan Bijvoet, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Nabil Mallat, Alba Gaïa Bellugi, Regina Bikkinina, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Babetida Sadjo, Nicolas Alechine ve Ksawery Szlenkier.

Netflix, son dönemde oyuncu kadrolarını dünya çapından isimlerden oluşturuyor. Bunun son örneğini Alman yapımı 1899 dizisinde denemişti. Into the Night’ın kadrosundaki oyuncular da Belçika, Hollanda, Fransa, İspanya, Polonya, Almanya ve Türkiye gibi ülkelerden bir araya geliyor.

Into the Night 2. Sezon Ne Zaman

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni sezonda nasıl bir rolde ve hangi bölümde karşımıza çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor. Netflix Türkiye yapımı Bir Denizaltı Hikâyesi için gün sayan aktör daha önce Çarpışma, Organize İşler: Sazan Sarmalı, Kurt Seyit ve Sura, Kuzey Güney, Kelebeğin Rüyası, Ezel ve Aşk-ı Memnu gibi yapımlarda rol aldı.

- Reklam -

Dizinin yönetmenliği Inti Calfat ve Dirk Verheye ikilisine ait. Hikâye ise Jason George tarafından Jacek Dukaj’ın 2015 tarihli The Old Axolotl adlı romanından uyarlanıyor.

Into the Night 2. Sezon için yayınlanan resmi özet şu şekilde:

“İlk sezonun sonunda Flight 21 yolcularımız güneşten saklanmak için Bulgaristan’da Eski Sovyet askeri bir yeraltı sığınağı bulmuş olsalar da ne yazık ki soluklanmaları bir kaza sonucu yiyecek stoklarının tehlikeye girmesiyle kısa kesilir. Aniden yeryüzüne tekrar çıkması gereken ekip umutsuzca hayatta kalma mücadelesine yeniden başlar ve Norveç’te yer alan Küresel Tohum Deposuna (Global Seed Vault) seyahat etmek zorunda kalır. Ancak bu fikir sadece onların aklına gelmemiştir. Daha çok yiyecek temin edebilmek için grup kendi içinde bölünmek, askeri ekiple iyi geçinmek ve zamana karşı olan bu yarışta çeşitli fedakarlıklar yapmak zorunda kalır.”

2. sezon yayın tarihi ise şimdilik açıklanmadı.

Siz diziyi takip ediyor muydunuz? Tatlıtuğ’un yapıma katılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Beyaz Perde

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jujutsu Kaisen Manga

Jujutsu Kaisen Mangakası İşe Geri Döndü: Macera Devam Ediyor

Yazarın Odası 1 | Haftanın Kitabı #184

Yazarın Odası 1 | Haftanın Kitabı #184