in

H.P. Lovecraft Uyarlaması Color Out of Space Sonrası Yeni Yapımlar Yolda

Yaklaşan H.P. Lovecraft uyarlaması Color Out of Space yapımcıları, yeni ve asıllarına sadık Lovecraft filmleri çekmeye devam etmek istiyor.

H.P. Lovecraft
- Reklam -
- Reklam -

H.P. Lovecraft imzalı The Out of Space isimli kısa hikâyenin film uyarlaması Color Out of Space izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Filmin yapımcıları Elijah Wood ve Daniel Noah ise bu projenin bir başlangıç olduğunu ve bir Lovecraft üçlemesi çekmek istediklerini söylüyorlar.

H.P. Lovecraft’ın, kısa öykülerinden birisi olan The Out of Space 2020’nin ilk ayında izleyicilerin beğenisine sunulacak. Ama Elijah Wood ve Daniel Noah’ın birlikte yürüttükleri film yapım şirketi SpectreVision, bu filmden sonra yazarın Dunwich Dehşeti hikâyesini uyarlayarak, bir Lovecraft üçlemesi başlatmak istiyorlar.

Color Out of Space filmi için röportaj veren ikili bir Lovecraft filmi yapmak için bir sürü güzel kaynak materyale sahip olduklarını, en az üç film yapmak istediklerini belirtti. Lovecraft’ın korku türünde çok önemli bir ses olduğunu vurgulayan Noah ayrıca kendi filmlerinin harika bir Lovecraft uyarlaması olduğu konusunda da kendisine bir hayli güveniyor.

- Reklam -

Lovecraft’ın muhtemelen en çok uyarlanan korku yazarı olduğunu belirten Noah, bu uyarlamalar arasında hiçbirini eserlerin aslına sadık bulmadığını söylemekten de çekinmiyor.

Color Out of Space hp lovecraft uyarlama film

Film Birçok Lovecraft  Eserine Gönderme Taşıyor

“Richard Stanley’in senaryosu elimize ilk ulaştığında, Elijah’a daha ilk sayfayı okur okumaz bir mesaj attım. ’İşte bu kadar, bulduk!’ dedim. Filmi izlediğinizde diğer bütün Lovecraft eserlerine yapılan küçük göndermeler ve imalar göreceksiniz.”
Noah’ın ve Elijah’ın kendilerine bu kadar güvenerek küçük bir Lovecraft sinematik evreni kurmak istemeleri oldukça heyecan verici. Elbette gelecek olası iki film, Color Out of Space’in gişede yakalayacağı başarıya da bağlı.

Başrolünde Nicholas Cage’in bulunduğu Color Out of Space filminin kadrosunda yer alan diğer isimler şöyle: Q’orianka Kilcher, Joely Richardson, Tommy Chong, Madeleine Arthur ve Elliot Knight.

- Reklam -

Açılışını Ekim 2019’da Toronto International Film Festival’da yapan film, 24 Ocak 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girecek. Yapımın Türkiye için vizyon tarihi açıklanmadı.

Color Out of Space Fragmanı

YouTube video

Peki ya sizin bu filmden beklentiniz ve sonraki planlara yaklaşımınız ne? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


* Korku Filmlerinin Emekli Oyuncularıyla Mektup Arkadaşı Olun!

Kaynak: Slash Film

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for beachsam0rai beachsam0rai dedi ki:

    Süper haber!

    Color Out of Space’i festivallerde izleyenler, film ortalama bir bütçe ile çekildiğinden olsa gerek bazı CGI aksiyonlarının göze battığını söylüyordu. Umarım kendisi iyi bir hasılat toplar da Dunwich Dehşeti’ni her bakımdan kaliteli bir şekilde izleme şansına sahip oluruz.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Walking Dead: World Beyond

The Walking Dead Dizisi World Beyond Fragmanı Yayınlandı

John Turturro the batman

The Batman Filminin Kadrosuna John Turturro Dahil Oldu