in ,

Michael Jackson’ın Yeğeni, Popun Kralı’nın Hayatını Anlatan Filmde Başrol Olacak

Michael Jackson’ın yaşamı filme uyarlanıyor. Popun Kralı’nı konu alacak yapımda, başrol ünlü sanatçının yeğeni Jaafar Jackson tarafından canlandırılacak.

Michael Jackson Filmi Başrol

Michael Jackson’ın hayatı film oluyor. Popun Kralı’nı canlandıracak isim ise ünlü müzisyenin 26 yaşındaki yeğeni Jaafar Jackson.

2009 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü pop sanatçısı Michael Jackson’ın yaşam öyküsü sinema filmine adapte ediliyor. Lionsgate tarafından geliştirilen yapımda, yönetmen koltuğu ise The Magnificent Seven ve The Equalizer ile tanınan Antoine Fuqua’ya emanet edildi.

Antoine Fuqua, Instagram sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda başrol için Jaafar Jackson ismini işaret etti. The Jackson 5 üyesi Jermaine Jackson’ın oğlu olan Jaafar, 12 yaşından beri şarkı söylüyor ve dans ediyor. Sanatçı, orijinal parçalarının yanı sıra Sam Cooke ve Marvin Gaye’dan da cover’lar yaparak adından söz ettiriyor.

Michael Jackson Filmi, Bohemian Rhapsody’nin Yapımcısı ile Geliyor

Popun Kralı’nın çalkantılı hayat hikâyesi, Queen biyografisi Bohemian Rhapsody’yi de gerçekleştiren yapımcı Graham King imzasını taşıyacak. King, Jackson’ın henüz 50 yaşındayken son bulan hayatını her yönüyle tasvir etmeyi amaçlayacak.

MTV döneminin ilk siyah “süper star”ı olmadan önce Michael Jackson, henüz çocukken kardeşleriyle birlikte kurduğu Jackson 5’ta başarıyı yakalamaya başlamıştı.

Michael Jackson Filmi Başrolü

Başarılı müzik kariyerinin yanı sıra, tüm zaferlerin ardında istismara uğradığı bir çocukluk, sağlık problemleri ve pedofili suçlamalarıyla dolu yetişkinliği; ona tek filmde anlatması hayli zor bir hayat bırakmıştı.

Fuqua bu zorlu göreve hazır olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullanıyor:

“Bana göre Michael Jackson’ın gücüne, karizmasına ve katıksız müzik dehâsına sahip başka bir sanatçı yok. MTV’de sık sık oynayan kliplerinden çok etkilenirdim. Müziği ve klipleri benim dünya görüşümün bir parçası. Hikâyesini, müziğinin yanı sıra ekranda da anlatma şansı karşı konulamazdı.”

Fuqua, yönetmenlik kariyerine, Coolio’nun ünlü Gangsta’s Paradise klibiyle başlamıştı. İlk uzun metrajlı filmini ise 1998 yılında The Replacement Killers ile gerçekleştirmişti.

Jaafar Jackson

Filmin senaryosunu Oscar adayı John Logan (Gladiator, The Aviator, Skyfall) kaleme alacak. Michael adını taşıyacak yapımın çekimleri ise 2023 yılının sonlarında başlayacak.

Siz Michael Jackson’ı anlatacak film için başrol tercihini nasıl buldunuz? Yorum ve görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da belirtebilir, bizleri Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline, Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Cherokee - Jean Echenoz

Fransız Yazar Jean Echenoz’nun Tuhaf Dedektiflik Anlatısı “Cherokee” Okurla Buluşuyor

One Piece Dizi Uyarlamasına İlk Bakış

Netflix’in “One Piece” Uyarlamasından Karakterlere İlk Bakış: İşte Luffy ve Arkadaşları