in ,

Trollhunters: Rise of the Titans: Guillermo del Toro’nun Tales of Arcadia Serisi Tamamlanıyor

Guillermo del Toro’nun Tales of Arcadia serisi, 2021’de çıkacak Trollhunters: Rise of the Titans filmi ile sona ermeye hazırlanıyor.

Trollhunters: Rise of the Titans: Guillermo del Toro

Tales of Arcadia serisi, Trollhunters: Rise of the Titans filmi ile tamamlanıyor. DreamWorks ve Netflix’in ortaklığıyla hazırlanan projenin ortaya çıkmasını sağlayan kişi ise ödüllü yönetmen Guillermo del Toro.

DreamWorks ve Netflix’in animasyon dizisi, ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun özel bir projesi. Yönetmen en çok The Shape of Water (Suyun Sesi) ve Pan’s Labyrinth (Pan’ın Labirenti) gibi canlı aksiyon fantastik dramalar üzerine yaptığı çalışmalarla tanınıyor. Ancak bir süredir DreamWorks’te Tales of Arcadia üzerinde çalışıyor.

Trollhunters: Tales of Arcadia, del Toro’nun hazırladığı üçlemenin ilk ayağını oluşturuyor. Macera, Arcadia adındaki gizli ve sihir dolu küçük bir kasabanın hikâyesini konu ediniyor. Dizi her ne kadar 2018’de sonra erdiyse de, aynı kasabada geçen farklı maceralar da izleyicilerin karşısına çıktı.

İlk seri trollerin dünyasına odaklanırken, keşfedilecek çok çeşitli büyülü yaratıkları gösteriyordu. 3Below: Tales of Arcadia adındaki ikinci seri, kasabada mahsur kalan uzaylıları konu alıyordu. Ve son olarak Netflix’te henüz yayınlanan Wizards: Tales of Arcadia, Arcadia’nın büyülü gücünü kontrol etme savaşını konu alıyor.

Trollhunters: Tales of Arcadia

Hem DreamWorks Animation hem de Netflix, sosyal medya kanallarından yaptıkları açıklamada 2021’de gelecek olan orijinal uzun metrajlı bir filmle Guillermo del Toro’nun hikâyesini tamamlayacaklarını duyurdu. Film, Trollhunters: Tales of Arcadia serisinin bir sonucu olarak gösterilecek. Trollhunters: Rise of the Titans olarak adlandırılan film; Kelsey Grammer, Emile Hirsch, Steven Yeun, Diego Luna ve Nick Offerman gibi isimlerden oluşan bir ses kadrosuna sahip olacak.

Aynı zamanda Tales of Arcadia: Wizards’ın Twitter hesabında film için bir teaser fragmanı yayınladılar. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Trollhunters: Rise of the Titans Fragmanı

Trollhunters: Rise of the Titans’ın tanıtımında da görüldüğü gibi, yeni film sadece Trollhunters için bir final olmayacak. Aynı zamanda büyük bir final için Tales of Arcadia serisinin üçünü de birleştirecek. Bu da izleyicilerin uzaylıları, trolleri ve büyücüleri tek bir filmde, büyük bir son macera için birlikte görecekleri anlamına geliyor. Serinin mükemmel olması beklenen finali için hayranlar daha şimdiden heyecanlanmış durumdalar.

Trollhunters: Rise of the Titans, 2021 yılı içerisinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak olsa da şu an için kesin bir tarih belirtilmemiş durumda.

Trollhunters: Rise of the Titans netflix filmi

Siz önceki serileri hiç izlemiş miydiniz? Final için böyle bütünleşik bir film yapılması doğru bir karar mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Guillermo del Toro, Frankenstein Üçlemesi Yapmak İsiyor

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Kara Şimşek Film - Knight Rider

Kara Şimşek Film ile Geri Dönüyor: Knight Rider Zamanı!

yeni star trek filmi

Star Trek Belirsizliği Sürüyor: Paramount Çözüm İçin Uğraşıyor