in ,

Yeni Steven Spielberg Filmi West Side Story’nin İlk Fragmanı Yayınlandı

Steven Spielberg’ün yönettiği West Side Story yeniden yapımının ilk fragmanı, klasik Broadway müzikali uyarlamasının ilk bakışını ortaya koyuyor.

West Side Story fragmanı Steven Spielberg

Steven Spielberg imzalı West Side Story yeni uyarlamasının ilk fragmanı yayınlandı.

Batı Yakasının Hikâyesi, Arthur Laurents, Stephen Sondheim ve Leonard Bernstein tarafından William Shakespeare’in klasik hikayesi Romeo ve Juliet’e yeni bir yaklaşım olarak yaratılan bir müzikal olarak başladı. 1950’lerin New York’unda geçen West Side Story, Jets ve Sharks adlı iki çetenin arasındaki rekabeti anlatıyor. Broadway müzikali 1961’de Robert Wise ve Jerome Robbins tarafından beyaz perdeye uyarlandı ve orijinal film 10 Akademi Ödülü kazandıktan sonra bir klasik oldu.

West Side Story’nin başarısından 50 yıl sonra Akademi ödüllü efsanevi yönetmen Steven Spielberg, sevilen macerayı yeni bir şekilde sinemalara geri getiriyor. Film, ilk müzikalin bir uyarlaması olacak ve Tony rolünde Baby Driver yıldızı Ansel Elgort ve Maria rolünde yeni oyuncu Rachel Zegler yer alacak. Kadronun geri kalanı da genç ve çeşitli bir kadroya sahip olacak.

İkili West Side Story’nin aşk hikayesinin merkezinde yer alacaklar. Aynı zamanda kendilerine Anita rolünde Ariana DeBose, Bernardo rolünde David Alvarez, Riff rolünde Mike Faist, polis memurları rollerinde Corey Stoll ve Brian D’Arcy ve Valentina rolünde orijinal West Side Story film yıldızı Rita Moreno da yer alıyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle filmi bir yıl geriye çekmek zorunda kalan Disney nihayet ilk fragmanı yayınladı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

West Side Story Fragmanı | İZLE

İlk fragman, gece saatlerinde gerçekleşen 93. Oscar Ödül Töreni ile birlikte yayınlandı. West Side Story’nin ilk fragmanı, Steven Spielberg’ün son işinin ilgi çekici bir tanıtımını sunuyor. Müzikal veya orijinal filmin hayranlarının çoğunu şaşırtabilecek şey ise müziğe çok fazla vurgu yapılmamasıdır. West Side Story’nin şarkıları ve Moreno’nun “Somewhere” şarkısını söylediği bazı ipuçları var. Ancak ilk fragman Spielberg’in dans sahnelerini nasıl sahnelediğini ve çektiğini daha net şekilde gösteriyor. Bu durum ileride gelecek daha kapsamlı fragmanlar ile muhtemelen değişecektir.

West Side Story, herhangi bir erteleme daha almazsa 10 Aralık 2021’de sinemalarda olacak.

Steven Spielberg’ün yıllar sonra yeni uyarlaması ile ekranlara taşıdığı West Side Story’nin yayınlanan ilk fragmanını sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

93. Oscar Ödülleri Kazananları

93. Oscar Ödülleri Kazananları Belli Oldu

netflix 7 dalda oscar ödülü

Netflix 7 Dalda Oscar Ödülü Alarak Geceye Damgasını Vurdu