in

Yeni Van Helsing Filmi Yönetmenini Buldu

Yeni Van Helsing filmi yönetmeni belli oldu. James Wan’ın yapımcılığını üstleneceği macerayı Overlord ile tanınan Julius Avery yönetecek.

Yeni Van Helsing Filmi

Yeni Van Helsing filmi için yönetmen arayışı sonuçlandı. James Wan’ın yapımcılığını üstlendiği macera için çalışmalar hız kazanıyor.

The Invisible Man projesiyle iyi bir çıkış yakalayan Universal Pictures, “canavar filmi kütüphanesi” olarak tabir edilen filmlerine devam etme niyetinde. Stüdyo, Van Helsing’ten esinlendiği ve onun dünyasında geçecek bir korku/gerilim filmi projesi geliştiriyor. Projenin yönetmeni de Julius Avery oldu. Avustralyalı senarist ve yönetmen olarak tanınan Avery, Gun of a Gun (Çete Savaşları) ve Overlord Operasyonu isimli filmleriyle tanınıyor. Atomic Monster Production’dan James Wan da filmin yapımcılığı üstleniyor. Wan, projenin yapımcılık ayağında Michael Clear’la birlikte çalışacak. Uygulayıcı yapımcıysa Judson Scott olacak.

Senaryoyu Julius Avery ile birlikte Eric Pearson yazacak. Fakat senaryo konusunda hikâyenin Van Helsing dünyasında geçecek olması dışında paylaşılan başka bir bilgi mevcut değil. Van Helsing’in bu projede ne şekilde kullanılacağı bilinmiyor. Hugh Jackman’ın oynadığı 2004 yapımı Van Helsing gişede beklenen başarıyı verememiş olsa da Universal Pictures’ın bu filme önem vermeye devam ettiği de biliniyor. Ayrıca film gişenin yanı sıra izleyici yorumları açısından da hüsrana uğramıştı.

Efsanevi Van Helsing karakteri ilk olarak Bram Stoker’ın Dracula’sında karşımıza çıkmış, bu intikam ruhu taşıyan karakteri birkaç kez ekranda da görmüştük.

Yeni Van Helsing Filmi İsmi ve Çıkış Tarihi Henüz Bilinmiyor

Julius Avery, James Wan - Yeni Van Helsing Filmi
Julius Avery ve James Wan

Kütüphanesini genişletmeye çalışan Universal Studios gerçekten de farklı bir döneme girdi. The Invisible Man’in gişedeki 130 milyon dolarlık hasılatının ardından stüdyo, yıllarca belli bir yaşın üzerine hitap eden kategoride yer alacak filmler yapmaktan kaçınma konusunda da yeniden düşünmeye başladı. Yönetmenlik için Julius Avery’yle anlaşılması da stüdyonun artık daha açık fikirli hale geldiğinin bir göstergesi olarak görülüyor. Özellikle Overlord yapımıyla tanınan yönetmen, karanlık hikâyeler konusunda ne derece ileri gidebileceğini de seyircilere çoktan göstermiş durumda. Overlord’un II. Dünya Savaşı döneminde geçen zombili bir korku filmi olduğunu da hatırlatalım.

Atomic Monster Productions’ın yolda olan projeleri arasında Aquaman 2, Malignant, There’s Someone Inside Your House, Mortal Kombat ve The Conjuring: The Devil Made Me Do It gibi yapımlar var. Yapım şirketinin televizyonda gördüğümüz projeleriyse MacGyver, Swamp Thing, Archive 81 ve I Know What You Did Last Summer.

Van Helsing evreninde geçecek film hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten karanlık bir hikâyeyle karşılaşmayı ümit edenlerden misiniz? Yorumlarınızı bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Oyla!

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

    İlk Van Helsing filminin atmosferini ne yakalayabilirler nede daha iyisini yapacaklarını sanmıyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Chilling Adventures of Sabrina 4. sezon fragman

Chilling Adventures of Sabrina 4. Sezon Fragmanı: Final Artık Çok Yakın!

World of Warcraft: Shadowlands İncelemesi

World of Warcraft: Shadowlands İncelemesi: Artık Özgürüz!