in

Zeki Müren’in Öpücüğü: Haluk Bilginer, Ezel Akay ve Levent Kazak’ı Bir Araya Getiren Film

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filminin mimarları Haluk Bilginer, Ezel Akay ve Levent Kazak; “Zeki Müren’in Öpücüğü” filmi için buluşuyor.

Zeki Mürenin Öpücüğü

Çağdaş Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Ezel Akay’ın yeni filmi Zeki Müren’in Öpücüğü duyuruldu. Yeni film ekibi bir araya getiriyor. Neredesin Firuze ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi sinemamızın yüz akı yapımlarında imzası bulunan Haluk Bilginer, Levent Kazak ve Ezel Akay proje için çalışmaya başlıyor.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve 7 Kocalı Hürmüz filmlerinden sonra F Tipi Film ve bir belgesel olan Küçük Kara Balıklar (2014) ile yönetmen koltuğunda izleyenlerin karşısına geçen Akay’ın; 5 yıl sonraki ilk projesi ortaya çıktı.

Neredesin Firuze?

Son olarak Kötü Kedi Şerafettin’in senaristliğini yapan, Neredesin Firuze ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinde senaryo için Ezel Akay ile birlikte çalışan Levent Kazak da projedeki bir diğer isim.

Zeki Müren’in Öpücüğü Filminin Başrolünde Haluk Bilginer Var

Senarist Levent Kazak, “Aynı ekiple üçüncü film yolda,” sözüyle paylaştığı Tweet ile yeni projeyi duyuran kişi oldu.

Üç filmin ortak noktası olan diğer isim ise, bu yıl Uluslararası Emmy Ödülü’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Haluk Bilginer oldu.

Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Levent Kazak en son 14 yıl önce bir araya gelmiş ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filmini yapmışlardı. Adana Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Senaryo gibi ödüllere layık görülen yapım, En İyi Film kategorisinde ise ancak aday olabilmişti. HKNÖ ayrıca Ankara Uluslararası Film Festivali, Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri ve Sinema Yazarları Derneği Ödülleri gibi festivallerden ödülle dönmeyi başarmıştı.

Hacivar Karagöz Neden Öldürüldü?

Ödüllerin yanı sıra, yerli sinema anlayışımızda da dikkat çeken bir yer edinen Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ekibinin yıllar sonra yeniden bir araya gelmesi gerçekten de heyecan verici bir olay.

Zeki Müren’in Öpücüğü filminin konusuna ya da diğer detaylarına dair henüz bizlerle paylaşılmış bir bilgi yok. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sizin filmden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Türk Sinemasının Fantastik Perde Arkası Belgesel Oldu

* Güz Film Festivallerine Detaylı Bir Bakış: 2019 Yılı Nasıl Geçti?

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Bence HKNÖ filmi Türk sinemasının bir yüz akıdır. Bir dönem filminin nasıl olması gerektiği konusunda tam bir örnektir. Gerçi sinemamızda bu tür filmler nadirde olsa vardır. Şimdi aklıma ilk geleni yazayım Köroğlu… Sonuçta bu ekipten yine iyi bir eser çıkacak, eminim Ne diyelim Kolay Gelsin

  2. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

    AMAN ALLAHIM! Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü? filminin en büyük fanı olarak nitelendirebilirim kendimi. Zira 20 kereden fazla izlemişimdir. Replikler ezbere. :joy:Ezel Akay, Levent Kazak ve Haluk Bilginer’i yeniden bir arada görmek MUAZZAM olacak! Resmen ohhh beeee, çok şükür beeee!!!

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Atiye Netflix

Atiye 1. Sezon İncelemesi: Spiritüel Klişelere, Tesadüfler Yumağına Merhaba

Naki Tezel

Naki Tezel Tarafından Derlenen Masalların Yeni Baskıları Sürüyor