Sünger Bob’un Yaratıcısı Hayatını Kaybetti

Sünger Bob'un yaratıcısı Stephen Hillenburg, 57 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Tam 25 yıldır Nickelodeon’da çalışan ve 1999’da Sünger Bob karakterini yaratarak hepimizin hayatında öyle ya da böyle bir iz bırakmayı başaran Stephen Hillenburg, son bir yıldır mücadele ettiği hastalığına (amyotrofik lateral skleroz) yenik düşerek aramızdan ayrıldı.

1993’te “Rocko’nun Modern Yaşamı” ile Nickelodeon ekibine katılan Hillenburg, sadece üç yıl sonra Sünger Bob’u tasarlayarak kanalın en uzun süren çizgi dizisinin temellerini atmış oldu. Ünlü animasyoncu bu süre zarfında sadece bir kez, Sünger Bob Kare Pantolon filminden sonra (2004) kısa bir süreliğine görevden ayrılmış, onun haricinde hep denizlerin altındaki bu çılgın halkın maceraları üstüne çalışmıştı.

Hillenburg çok genç bir yaşta, henüz 57’sinde hayata gözlerini yumdu. Toprağı bol olsun diyor, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Tüm kahkahalar için teşekkürler Steve…

GÖZ ATIN  SpongeBob Filminden Keanu Reeves'li Fragman
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Sünger Bob’un Yaratıcısı Hayatını Kaybetti için 5 yorum

  1. Korkmaz dedi ki:

    Sevenlerine sabır diliyorum.


  2. Çok gençmiş ya çok üzüldüm.


  3. Üzücü bir haber. Toprağı bol olsun ne diyelim.


  4. Tamarix dedi ki:

    :((( fotoğrafıma can veren insan gitmiş. Ama bizi o muhteşem karakterlerle tanıştırdığı için minnettar olmalıyız, ne diyelim huzur içinde uyusun.


Sünger Bob’un Yaratıcısı Hayatını Kaybetti

Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg, 57 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Başa dönün