in

Thanos Sonsuzluk Eldiveniyle Google’a da El Attı!

Google’da, Avengers ekibinin zorlu rakiplerinden “Thanos”u aratmayı denediniz mi? Peki çıkan sonuçlarda, sağ tarafta verilen bilgi kutucuğundaki sonsuzluk eldiveni simgesine tıkladınız mı?

Thanos

Thanos’un meşhur Infinity Gauntlet’ini (Sonsuzluk Eldiveni) filmi takip edenler yakından tanıyacaktır. Tek bir parmak şıklatmasıyla, Avengers: Infinity War filminde, evrendeki canlıların yarısını yok ettiğini biliyoruz. Peki ya Google’da neler oluyor?

Google’da Thanos veya Infinity Gauntlet araması yaptığınızda size hoş bir sürpriz yapıyor.

Bildiğiniz gibi Google üzerinden arama yaptığınızda çıkan sonuçlar haricinde bazen yan menüde -genellikle- Vikipedi’den aldığı kısa bilgileri bizlere ulaştırır. Böylece aradığımız terim her neyse hakkında çabucak kısa da olsa belli başlı bilgilere sahip oluruz.

İşte burada Thanos veya Infinity Gauntlet diye arattığınızda yan menüde çıkan bilgiye ait fotoğrafaki sonsuzluk eldivenine tıkladığınızda; bir şıklatma animasyonu ve sesi duyuyorsunuz. Ardından ekrandaki bilgilerin yarısı yok oluyor ve en sonunda o üst tarafta kaç sonuç bulduğuna dair gösterdiği rakam da azalıyor.

Filmi defalarca izleyenlerin özellikle etkineleceği bu sahneyi Google üzerinden denemenizi tavsiye ediyoruz!

Son olarak sonsuzluk eldiveni simgesine tekrar tıkladığınızda eldiven bir yumruk halini alıyor ve kaybolan tüm içerikler geri geliyor.

Bu deneyimi dilerseniz bilgisayarda dilerseniz tablet veya telefonlarınızda deneyebilirsiniz. Tabii sesi açmayı unutmayın!

Thanos yazarak ulaşmak için buraya, Infinity Gauntlet yazarak ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Sizler nasıl buldunuz? Görüşlerinizi forumlarımızda belirtmeyi unutmayın.

***

ilginizi çekebilir:

Avengers: Endgame Spoiler İçermeyen İnceleme Videosu

Avengers: Endgame Spoiler’lı İnceleme Yazısı

Avengers: Endgame Sonrası Yaprak Dökümü

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Stephen King’in “Yabancı” Adlı Yeni Romanı Türkçe Olarak Bizlerle

H.P. Lovecraft’tan Yazarlık Dersleri: Tuhaf Kurgu Yazmak Üzerine Notlar