in ,

Çekiliş: Facebook Perde Arkasının Hikâyesi, Steve Jobs Olmak ve Google Nasıl Yönetiliyor | Kitap Seti

8 okurumuza Timaş İş Kitaplığı’ndan Steve Jobs Olmak, Google Nasıl Yönetiliyor? ve Facebook Perde Arkasının Hikâyesi kitaplarını hediye ediyoruz.

Facebook: Perde Arkasının Hikâyesi – Steven Levy

Facebook, Twitter, Instagram ve Forum sayfalarımız üzerinden Timaş Yayınları etiketiyle yayımlanan Facebook Perde Arkasının Hikâyesi, Steve Jobs Olmak ve Google Nasıl Yönetiliyor? kitaplarını set olarak hediye ediyoruz.

Toplamda 8 kişiye hediye edeceğimiz kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit!

Çekilişlere aşağıdaki bağlantılara tıklayarak katılabilirsiniz.

TÜM ÇEKİLİŞLER İÇİN SON KATILIM TARİHİ: 17 Ocak 2021 – 23.59

Twitter çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Instagram çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Facebook çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

Forum çekilişine katılmak için TIKLAYIN.

NOT: Forum çekilişi için başlık altında “Çekilişe Katılmak İstiyorum” yazmanız yeterli olacaktır.

Facebook: Perde Arkasının Hikâyesi – Steven Levy | Arka Kapak Tanıtımı

Facebook: Perde Arkasının Hikâyesi - Steven Levy

Bugün Facebook, mütevazı başlangıcından bambaşka bir noktada. Seçimleri etkileyen “sahte haber” hesapları, Cambridge Analytica skandalı, kullanıcıların kişisel verilerinin işlemesi, sosyal medya platformları üzerindeki tekelci tavrıyla dünya gündemi üzerinde muazzam bir güce sahip. Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ün eylemlerine karşı artan hoşnutsuzluğu çevreleyen son tartışmalar, ilk defa bir “şirket”i ulusal gündemin merkezine yerleştirdi.

Facebook hakkında çok şey yazıldı, ancak hiç kimse hikâyenin tamamını, yükselişi ve yanlış adımları anlatmadı. Bu kitap Facebook’un kullanıcılarının günlük yaşamındaki etkin varlığını, her ne pahasına olursa olsun büyüme politikasıyla WhatsApp ve Instagram’ı almak için en büyük rakiplerini geride bırakmasına kadar şirketin kontrolsüz gücünü ve şok edici tekniklerini belgeliyor. Bu kadar bağımlılık yapan ve etki alanı genişleyen platformun kurucuları, şimdilerde kendi tehlikelerinin farkına varmaya başladı. Facebook’un içinden ve dışından üst kademe yöneticiler ve çalışanlarla yapılan yüzlerce röportaja dayanan Levy’nin bu kapsamlı çalışması, dünyayı değiştiren ve sonuçlarıyla da yüzleşen Facebook’un hikâyesinin derinliklerine iniyor.

Steve Jobs Olmak – Rick Tetzeli ve Brent Schlender | Arka Kapak Tanıtımı

Steve Jobs Olmak - Rick Tetzeli ve Brent Schlender

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü CEO’larından Steve Jobs hakkında bir sürü kitap yazıldı. Ama bu kitap hepsinden farklı. Steve Jobs hakkında efsaneler ve klişeler dilden dile dolaşıyor… Huysuz, bencil hatta küstah, hırslı ve kindar bir adam. Peki böyle bir adam, nasıl oldu da vizyoner bir lidere dönüşüp milyarlarca insanın hayatını değiştirecek ürün ve hizmetleri geliştiren ekipleri yönetebildi?

Steve Jobs’ın “uzaktan” fark edilemeyen özellikleri neydi? Mesela iflah olmaz bir sanatkâr, deli divane bir âşık, çaresiz bir kanser hastası ve çalışkan bir dâhi olarak tanımlanamaz mıydı Steve Jobs? Organik bahçecilik yapan, astronot olmak için NASA’ya başvuran, Pixar gibi bir şirketi bugünlere getiren, Apple’ı yeniden ayağa kaldıran kişi Steve Jobs değil miydi? Steve Jobs Olmak, bir başarı hikâyesi değil, bir büyüme hikâyesi…

Steve Jobs Olmak, yıllarca Steve Jobs ile beraber çalışmış Tim Cook, Jony Ive, Eddy Cue, Ed Catmull, John Lasseter, Robert Iger gibi insanların anılarının, Apple, Pixar ve Disney’den üst düzey yöneticilerle yapılan görüşmelerin ve 25 yıl içinde bizzat Steve Jobs ile yapılmış yüzlerce saatlik “kayıt dışı” sohbetlerin, ailesi ve eşinin birebir katkılarının eseri…

Steve Jobs Olmak, gün geçtikçe daha sabırlı bir tutum sergileyen, yakın çevresine güvenmeyi öğrenen ve sadece devrim yaratacak ürünleri hedef almak yerine şirketini adım adım büyütmenin önemini keşfeden bir dâhinin hayat hikâyesi.

Google Nasıl Yönetiliyor? – Jonathan Rosenberg ve Eric Schmidt | Arka Kapak Tanıtımı

Google Nasıl Yönetiliyor?

Dünya ekonomisinin belkemiği haline gelen, internet trafiğinin %82’sini yöneten bir şirket düşünün. 2013 yılında 53 milyar dolar ciro yaparken, merkez kampüsün bahçesini düzenlemek için çim biçme makinesi almak yerine 200 keçiyi işe alan bir şirket… Bir yandan rengarenk ofisleri ile üretkenliği tepe noktasına çıkarmayı hedeflerken diğer yandan robot teknolojisi ve mobil cihazlar üzerinden dünyayı değiştirmeye aday bir şirket…

O şirket, Google.

Peki dünyanın en hızlı büyüyen, en çok beğenilen, en çok konuşulan şirketi Google, nasıl yönetiliyor? Google’ın iki tepe yöneticisi tarafından yazılan ve tüm dünyada çok satan listelerini alt üst eden bu kitap, Google’ın oluşturduğu değerler ve şirket kültürü ile dünya lideri bir kuruma dönüşmesinin hikâyesi.

Strateji, yetenek yönetimi, karar mekanizmaları, iletişim, inovasyon gibi konularda yepyeni yaklaşımlar sunan Google Nasıl Yönetiliyor?, birçok örnek olayla dünya devi bir şirketin nasıl yönetildiğinin ipuçlarını sunuyor.

Yönetim ve pazarlama alanındaki son eğilimleri takip eden; şirketini nasıl büyütebileceğini ve güçlendirebileceğini düşünen, kendi işini kurmayı düşleyen ve kariyer basamaklarını tırmanmak isteyen ve ekip çalışmasına inanan, alanının en iyileri ile beraber gelişmek isteyen herkes için; Google’ın en üst iki yöneticisinin kaleminden, tam bir başucu kitabı.

Dağılım şu şekildedir: 3 Twitter, 2 Instagram, 2 Forum, 1 Facebook

Bütün okurlarımıza bol şans dileriz!

39 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for serkankucuk serkankucuk dedi ki:

  Çekilişe Katılmak İstiyorum

 2. Avatar for annihilator annihilator dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

 3. Avatar for Cesur53 Cesur53 dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

 4. Avatar for alevui alevui dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

 5. Avatar for faruk997 faruk997 dedi ki:

  Çekilişe katılmak istiyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

34 cevap daha var.

The Overstory Uyarlaması Game of Thrones

The Overstory Uyarlaması Game of Thrones Yaratıcılarına Emanet: Pulitzer Ödüllü Roman Netflix’e Geliyor

Dijital Yayın Platformları 2021

Dijital Yayın Platformları 2021’de 112 Milyar Dolar Harcayacak