in ,

Harika Bir Lovecraft Kısa Filmi: Harbinger

Lovecraft evreninde geçen, birinci şahıs kamera açısından çekilmiş ürkütücü bir kısa film izlemeye var mısınız?

H.P. Lovecraft Harbinger

Yazdıklarınızın milyonlarca kişi tarafından okunup sevilmesi büyük bir iştir. Eserlerinizin ölümünüzden 80 yıl sonra bile insanlara ilham vermeye devam etmesiyle muazzam bir başarıdır. H.P. Lovecraft ve ölümsüz eseri Cthulhu’dan söz ediyorum elbette…

Lovecraft’ın yarattığı bu karanlık mitos hem yazarın hâlâ hayatta olduğu yıllarda hem de sonraki senelerde pek çok yazara ve esere ilham kaynağı olmuştur, oluyor. Robert E. Howard’ın Conan öykülerinde onun etkilerini görürüz, Metallica’nın “The Call of Ktulu” adlı bir parçası vardır, Neil Gaiman gibi ünlü yazarlar bu evrende geçen çeşitli öyküler kaleme almıştır ve pek çok çizgi romanla oyun R’lyeh’deki evinde ölü düş görerek bekleyen Cthulhu’yu konu alır.

Gearmark.TV adlı bir Youtube kanalı da işte bu evrenden, Lovecraft’ın ölümsüz hikâyelerinden esinlenen, etkileyici bir kısa film çekmiş. Birinci şahıs açısından (POV) izlediğimiz filmin adı Harbinger. Ve bunun haricinde size hiç ama hiçbir şey anlatmayacağım. Bilgisayarınızın sesini iyice açın ve kendiniz görün.

Kısa filmi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Yaş sınırlaması olduğunu hatırlatalım.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

    Wow çok iyiyidi. :clap:t6::+1:t6:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Husbands of River Song İncelemesi: Doctor Who noel özel bölüm

The Husbands of River Song: Bir Yedi Kocalı River Hikâyesi

9. Çukurova Kitap Fuarı Hakkında

9. Çukurova Kitap Fuarı Hakkında İzlenimler