Star Wars Tema Parklarına Çok Az Kaldı!

Disneyland'ın merakla beklenen Star Wars Parkları çok yakında geliyor! Orlando Parkı'ndan yayınlanan fotoğraflar sevenlerini heyecanlandıracak cinsten!

Takipçilerinin uzun süredir merakla beklediği Star Wars (Yıldız Savaşları) Tema Parklarının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Çıkan bu görüntüler bile gelecek olan parkın ne kadar destansı olacağını kanıtlar nitelikte. Hayranları bu anı görmek için 4 yıldır bekliyor. Disney şirketi, parkın ilk duyurusunu 2015 yılında yapmıştı. Geçen bu sürede, ortaya çıkan yeni fotoğraflarla birlikte bu bekleyişe değecek gibi duruyor.

Bugüne denk parkla ilgili haberler yapılırken görüntülerin dijital ortamdaki modelleriyle karşılaşıyorduk. Bunun haricinde inşaat halindeyken birkaç fotoğrafını görmüştük. Fakat Orlando Parkının kuşbaşı olarak çekilen yeni görüntüleriyle birlikte parkın 14 dönümlük bir alana yayıldığını görüyoruz.

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla parkın öne çıkan noktalarından en önemlisi Millennium Falcon’un tam ölçekli bir kopyası. Han Solo’nun kullandığı uzay gemisi 30 metreden daha uzun. Merkezinde gemiyi kumanda edecek 6 kişilik bir ekibi alacak şekilde hazırlanmış ve bu oldukça iyi bir deneyim olacak gibi gözüküyor.

Parktaki diğer önemli bir eğlence aracı ise Rise of the Resistance (Direnişin Yükselişi) adlı parkta, ziyaretçiler gerçek ölçüde bir uzay aracına girme deneyimi yaşayacak ve hologramlarla karşılaşacaklar.

West Coast Disneyland’e dahil olacak Star Wars: Galaxy’s Edge 31 Mayıs tarihinde açılacak. Orlando’daki Disney World Orlando içinse biraz daha beklemek gerekecek. 29 Ağustos’ta açılacağı belirtilen tema parkın görüntülerine gelin hep birlikte göz atalım.

Siz yeni gelen görüntüleri nasıl buldunuz? Türkiye’den bu tarz eğlence parklarına gidebilmek biraz çetrefilli ve masraflı olsa da gitmeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı forumlarımızda paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: designboom

GÖZ ATIN  Disney+'ın Reklam İçermesi Hayranlarca Eleştirildi
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Star Wars Tema Parklarına Çok Az Kaldı!

Disneyland’ın merakla beklenen Star Wars Parkları çok yakında geliyor! Orlando Parkı’ndan yayınlanan fotoğraflar sevenlerini heyecanlandıracak cinsten!

Başa dönün