in ,

Saygın Ersin’in Fantastik Roman Serisi “Yedi Kartal Efsanesi” 3. Kitabı “Ateş ve Bedel” ile Devam Ediyor

Saygın Ersin imzalı Yedi Kartal Efanesi’nin yeni kitabı “Ateş ve Bedel” okurla buluşuyor. Fantastik kurgu türündeki romanı April Yayıncılık yayımlıyor.

Ateş ve Bedel: Yedi Kartal Efsanesi 3. Kitap - Saygın Ersin
- Reklam -
- Reklam -

Saygın Ersin’in uzun yıllardır beklenen devam romanı Ateş ve Bedel çıktı. Yedi Kartal Efsanesi’nin üçüncü kitabı, April Yayıncılık etiketini taşıyor.

Fantastik kurgu türünde verdiği eserlerle tanınan Saygın Ersin’in Yedi Kartal Efsanesi yeni romanı Ateş ve Bedel ile devam ediyor.

2005 yılında Karakutu Yayınları tarafından yayımlanan Zülfikar’ın Hükmü ile başlayan Yedi Kartal Efsanesi, 2006’da yine aynı yayınevinin etiketiyle Erbain Fırtınası ile devam etmişti. Serinin ilk iki cildi daha sonra 2010 yılında Pegasus Yayınları tarafından da yayımlandı. Ardından hakları April’e geçen Ersin’in Yedi Kartal’ı 2020’de bir kez daha okurlarla buluştu. Şimdi ise seride aradan geçen 17 yılın ardından üçüncü kitap Ateş ve Bedel okurların karşısına çıkıyor.

- Reklam -

Ersin aradan geçen bu sürede 2016 çıkışlı Pir-i Lezzet ile adından söz ettirmiş, bu roman dünya çapında 20’den fazla dile tercüme edilmiş ve bir dizi uyarlaması için adımlar atılmıştı.

Kadim Anadolu efsanelerinin izini süren Yedi Kartal Efsanesi’nde; Lokman Hekim tarafından kurulan Lokman Hekim Ocağı’nın yetiştirdiği Yediler’in şerle mücadelesi konu alınıyor. Serinin üçüncü kitabı Ateş ve Bedel, okuru bir başka kadim lisanla, Ateş diliyle tanışmaya davet ediyor. Maceranın dördüncü kitabının ise yazım aşamasının tamamlandığı biliniyor.

Ateş ve Bedel: Yedi Kartal Efsanesi 3. Kitap – Saygın Ersin | Arka Kapak Tanıtımı

Ateş ve Bedel: Yedi Kartal Efsanesi 3. Kitap - Saygın Ersin

Saygın Ersin’i daha önce okuyanlar,
ilk kez okuyacakların yerinde olmak istiyor!

Huzurlarınızda 20’den fazla dile çevrilen Pir-i Lezzet’in yazarından fantastik edebiyatımızın kült serisi Yedi Kartal Efsanesi’nin üçüncü romanı Ateş ve Bedel.

Eski günlerden eser yok.
Yarenler birer birer düştü.
Sırdaşların taşıdığı sır değil ölüm fermanı artık…
Düşman ‘Kapılar’a dayandı.

Öyle bir düşman ki bu, komutanından neferine her bir ferdi ‘Meleklerin Kanını’ taşıyor.
‘Kapılar’ kırılırsa eğer, bu yeryüzünde yaşayan herkesin sonu demek.
İnsanlığın esareti demek…

Ustalar ‘Öte Diyar’a geçtiler.

Niran Hatun geçmişinde boğulmak üzere.
Elif, yeni hayatını kurmaya çalışıyor.
Solaklar artık bir avuç, 12. Daire yine iki kişi:
Yüzbaşı dünyayı kurtarmaya çalışıyor.
Üsteğmen’in derdi kalanlara sahip çıkmak.
Elde avuçta,
Bir atımlık umut,

Bir sıkımlık cesaret.

- Reklam -

Saygın Ersin, Zülfikar’ın Hükmü ve Erbain Fırtınası’nın ardından Ateş ve Bedel’de bu toprakların kadim efsanelerini fısıldamaya devam ediyor, yarattığı evrenle ilham veriyor, zamanı ve coğrafyayı aşan ustalığıyla büyülüyor.

Toplamda 544 sayfadan oluşan eserin kapak tasarımı Murat Yılmaz imzasını taşıyor.

Ersin’in Yedi Kartal Efsanesi’nin ortaya çıkış sürecini anlattığı özel yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Saygın Ersin Kimdir?

1975 yılında Manisa’da doğan Saygın Ersin üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Yedi Kartal Efsanesi’nin ilk iki cildinin ardından Emekli Polisler Lokali adlı polisiye öykü kitabını ve Orkun Uçar’la birlikte Derin İmparatorluk’u yazdı. Son yayımlanan kitabı Pir-i Lezzet; Almanca, İngilizce, Lehçe ve Bulgarca dahil birçok dile kazandırıldı.

Ersin ayrıca Gökkanat adlı çizgi romanın senaryosunu yazdı, Ayrılık dizisi ve Eksik Sayfalar filminde ise senaryo ekibinde yer aldı.

Saygın Ersin kitapları ve yazarın Yedi Kartal Efsanesi serisi hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


Daha fazla kitap haberi için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Mars Antik Nehir

Milyarlarca Yıl Önce Mars’ta Akmış ‘Kayıp’ Bir Nehrin İzleri Bulundu

Japonya'da Gülümseme Eğitimi Verilecek

Maske Zorunluluğu Kalkan Japonya’da Gülmeyi Unutan Kişilere “Gülümseme Eğitimi” Veriliyor