in , ,

George R.R. Martin, Avengers Endgame Hakkında Konuştu: “Stan Lee Gurur Duymalı”

Biz Buz ve Ateşin Şarkısı’nın yeni kitaplarını bekleyeduralım, George R.R. Martin filmler ve diğer birçok şey hakkında konuşmaya devam ediyor. Ünlü yazar bu defa da Avengers: Endgame hakkında konuştu.

George R.R. Martin
- Reklam -
- Reklam -

George R.R. Martin kişisel blogunda Marvel Sinematik Evreni’nin destansı filmlerinden Avengers: Endgame hakkında fikirlerini paylaştı.

Gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri arasına unutulmaz bir giriş yapan Endgame hakkında görüşlerini paylaşan Martin, filmi şaşırtıcı bulduğunu söyledi.

“Yazarlara ve yönetmenlere saygılar. Tüm o karakterleri tek filme koymalarına rağmen yine de eşit davranmalarına inanamıyorum. Son savaş efsanevi, heyecan verici, gerici, fazlasıyla şaşırtıcı ve garip bir şekilde güzeldi. Ancak daha önceki karakter sahneleri benim için yetti. Hawkeye ile açılış, Ant-Man sahneleri, Tony Stark’ın başlığı ile konuşma anları ve dahası.”

- Reklam -

Martin devam ediyor şöyle devam ediyor:

“Çok fazla aksiyon vardı ama bu son zamanlarda çok gördüğümüz aptal saptal filmlerdeki aksiyon sahneleri gibi değildi. Stan Lee bununla gurur duyardı. Stan Lee hiç onun, Jack Kirby’nin, Steve Ditko’nun ve diğer Marvel çalışanlarının 60’ların başında yarattığı onca karakterin global kültürü domine edeceklerini hayal edebilmişler midir acaba? Sizin için harika bir hikâye var.”

avengers endgame filipin

- Reklam -

Bizler hâlâ George R.R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı için yazması gereken 2 devam kitabını bekleyeduralım, Martin’in filmler hakkında konuşmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi ünlü yazarı geçtiğimiz haftalarda Tolkien filminin galasından da dinleme şansına erişmiştik.

Yine de insanlar popüler kültüre yön veren böyle bir eserin yaratıcısının, diğer yapımlar hakkındaki görüşlerini merak ediyor. Özellikle Stan Lee’nin gurur duyması gerektiği konusunda da haklı gibi.

Siz ne dersiniz? Forumlarımıza gelerek yorumunuzu bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: IndieWire


* Game of Thrones Hayranları 8. Sezonun Yeniden Çekilmesi İçin Kampanya Başlattı!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for merveriii merveriii dedi ki:

    Bırak millete laf atmayı. Yok Gandalf Dumbledore’u dövermiş de yok Stan Lee gurur duysunmuş da. Bir dev gözlerimizin önünde eridi be :frowning: Sen olmadan yazamıyor bu senaristler baksana. O dağ evine dön ve kitapları bitir. Bari düzgün bir sonla içimiz soğusun be :(((((((((((((((((((((((((

  2. Avatar for Brombo Brombo dedi ki:

    Diziye içerlenerek bu yorumu yaptığı çok belli. GRRM adına gerçekten üzüldüm doğrusu, çok büyük umutlarla ve kaliteyle başlamış bir adaptasyonun böyle harcanması, evladı gibi önemseyip üstlerinde çalıştığı üç boyutlu karakterlerin içinin boşaltılması… Çok yazık. Bir de üstüne “E yazsaydı o da Allah Allah!” diye kızanlar oluyor; arkadaşlar bu kadar dallanıp budaklanmış ve hayranlarını teoriler denizinde yüzdürmüş ("Westeros’un kuzeyi Essos’un doğusuyla bağlantılı"dan tut, "Westeros’un altında ateşsolucanları yaşıyor"a) bir serinin devam kitabı gerçekten 2-3 sene gibi bir sürede yazılamaz, çok zor. Üstüne bir de dizinin astronomik popülerliği de eklenince eminim ki George yazdığı onlarca hikaye örgüsünü buruşturup atıp yenilerini yazmaya koyuldu. Yapacak tek şey ne yazık ki beklemek. :disappointed:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2019 Duygu Asena Roman Ödülü

2019 Duygu Asena Roman Ödülü Sahibini Buldu

The Magic Order

Mark Millar’ın “The Magic Order” Çizgi Romanı Netflix Dizisi Oluyor