in ,

“Guardians of the Galaxy Vol. 3” için İlk Yorumlar Gelmeye Başladı: “Endgame Sonrası En İyi Marvel Filmi”

Guardians of the Galaxy Vol. 3 yorumları paylaşılmaya başlandı. James Gunn’ın son Marvel filmi olumlu eleştiriler alıyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 Yorumları

Guardians of the Galaxy Vol.yorumları, Marvel Sinematik Evreni adına umut veriyor. Birçok eleştirmen, James Gunn’ın son performansından memnun.

Marvel Sinematik Evreni’nin beşinci faz yapımları arasında yer alacak Galaksinin Koruyucuları 3 vizyona girmek için gün sayıyor. Serinin yeni filmi hayranların sevgisini kazanmış Roket Rakun’un geçmişine odaklanacak ve Koruyucular ile vedalaşmaya hazırlanacak.

Geçen aylarda paylaşılan fragmandan sonra Guardians of the Galaxy Vol. 3’ün komedi, rock ’n roll ve grup üyeleri arasındaki etkileşimleri ön plana çıkaracağı tahmin ediliyordu. Filmin her ne kadar Rocket üzerinden ilerlemese de izleyiciler Chris Pratt’in canlandırdığı Peter Quill ve Zoe Saldaña’nın oynadığı Gamora arasındaki ilişkiyi de merakla bekliyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 3, Marvel Sinematik Evreni’ni şekillendiren isimlerden biri olan James Gunn tarafından yazıldı ve yönetildi. Ancak, bu film aynı zamanda yönetmenin Marvel Studios adı altında çıkan son gösterisi olması bekleniyor. Gunn, bu yılın başlarında Warner Bros. Discovery çatısı altındaki DC süper kahraman evrenini yeniden başlatma ve şekillendirme teklifini kabul etmiş ve DC Studios’un başına Peter Safran ile birlikte geçmişti.

'Guardians of the Galaxy Vol. 3 İnceleme

Peki, Avrupa gösteriminde filme ilk bakış sonrasında eleştirmenler yeni Marvel macerası hakkında neler söylüyorlar?

İşte Öne Çıkan Bazı Guardians of the Galaxy Vol. 3 Yorumları

“Üçlemeye İyi Bir Son”

Digital Spy yazarlarından Ian Sandwell, Gunn’ın son filminin üçlemeyi tam yerinde bitirdiğini yazdı:

“Guardians of the Galaxy Vol. 3 iyi bir üçlemenin iyi bir sonu. Eğlenceli, duygusal ve her bir karakterin kendisini gösterdiği bir an var. Will Poulter’ın Adam Warlock karakteri muhteşem bir katkı sağlıyor fakat filmin asıl mesajı ekibe çok iyi bir son hazırlamak. Onları özleyeceğim.”

'Guardians of the Galaxy Vol. 3 Eleştiri

“Endgame’den Bu Yana Çekilmiş En İyi Marvel Filmi”

El Español yazarı Valentina Morillo filmin Endgame’den bu yana çıkmış en iyi Marvel yapımı olduğunu söyledi:

“Aksiyon yoğunluğu, set tasarımı, eğlencesi ve duygusallığı ile muhteşemdi. Karakterler ve üçlemeyi çok iyi sonlandırıyor. Ve kesinlikle Endgame’den bu yana çıkmış en iyi filmdi. (Kesinlikle ilk üçte yer alıyor.)”

“Koruyucular’ın Yeni Galaksiler-arası Macerası”

Notre Cinema eleştirmenlerinden Anthea Claux filmin duygusal yanına dikkat çekti ve şunları aktardı:

“Galaksinin uyumsuz çetesi galaksilerarası yeni bir macera çıkıyor ve sözlerini tutuyor: Kalpleri ısıtan muhteşem bir gösteri, müziklerin ritmik kullanımları ve bir tutam mizah.”

Galaksinin Koruyucuları 3 Yorum

“Duygusal ve Komik”

Eleştirmen Emil Franchi Marvel Evreninin en iyi üçlemesini çok iyi tamamladığını paylaştı:

“İki defa izledikten sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Guardians of the Galaxy Marvel Sinematik Evreni’nde geçen bir üçlemeyi çok iyi bir şekilde tamamlıyor. Duygusal ve komik. 10 yıldır, ekibin ilk ‘ooga shaka’sından (Blue Swede’in Hooked on a Feeling şarkısına bir gönderme) bu yana bu takımı çok seviyorum.”

Guardians of the Galaxy Vol. 3 Yorum

“Büyük Bir Marvel Aksiyonu”

Moviezine yazarlarından Alexander Kardelo Roket’in hikâyesinin altını çizdi ve şöyle söyledi:

“Guardians of the Galaxy Vol. 3 hiçbir şey değilse bile Star Wars’tan daha ciddi bir komedi sunuyor. Sevimli garip kahramanlar, büyük bir Marvel aksiyonu ve soğuk şakalar. Ama bu filmdeki duygusal sahnelere sizi kimse hazırlayamaz. Roket Rakun’un hikâyesi yürek parçalayıcı ve çok güzeldi.”

“Komedi ve Drama ile Dolu”

Cinemania eleştirmeni Janire Zurbano da filmin komedi ve drama yönlerinin başarılı olduğunu söyledi:

“Film komediyle dolu ve bir o kadar da duygusaldı. James Gunn’ın filmleri Marvel evreni içinde tekrar dönüp gelinecek mutlu yerlerden birisi. Üçüncü film de Marvel’ın en duygu dolu karakterlerinin umut dolu muhteşem birleşimi.”

Galaksinin Koruyucuları 3

22 Nisan tarihinde Paris’teki Disneyland’de gerçekleşen Avrupa galası sonrası filme yöneltilen eleştiriler genel olarak olumlu görünüyor. Sinema izleyicileri ise yapımı izlemek için biraz daha beklemek zorunda.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 kadrosunda Chris Pratt, Zoe Saldaña, Dave Bautista, Vin Diesel, Pom Klementieff, Karen Gillan, Elizabeth Debicki, Sean Gunn, Will Poulter, Daniela Melchior, Chukwudi Iwuji ve Sylvester Stallone yer alıyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 3 filmi, 5 Mayıs 2023 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Siz James Gunn’ın son Marvel filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider


Bizi Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Final Space Son Hikâyesini Çizgi Roman Hâlinde Anlatacak

Adult Swim’in Animasyon Dizisi “Final Space” Macerasını Çizgi Roman Formatında Tamamlayacak

Teksas'ta Gizemli Tuhaf ve Kanlı Ritüel

Teksas Otoyollarında Gizemli Kıyım: Dilleri Kesilmiş 6 Ölü İnek Bulundu