in ,

“Parazit” ile Oscar Alan Bong Joon-ho’nun Yeni Bilimkurgu Filmi “Mickey 17” Yaklaşık Bir Yıl Ertelendi

Mickey 17 filmi hakkında yeni detaylar belli oluyor. Başrolünde Robert Pattinson’ın yer aldığı Boong Joon-ho imzalı bilimkurgu yapımı, beklenmedik bir erteleme kararına konu oldu.

Mickey 17 Filmi Bir Yıl Ertelendi
- Reklam -
- Reklam -

Mickey 17 filmi detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Parazit ile Oscar kazanan Bong Joon-ho’nun yönettiği filmin başrolünde Robert Pattinson yer alıyor.

Son filmi Parasite ile en çok hasılat yapan Kore filmi ve Oscar’da En İyi Film ödülünü kazanan ilk İngilizce olmayan film olarak rekorları alt üst eden Bong Joon Ho’nun yönettiği Mickey 17 bir başka sinemasal dönüm noktası olmayı vaat ediyor. Edward Ashton’ın 2022 tarihli romanından uyarlanan film, Robert Pattinson’ın bir buz gezegenini kolonileştirmek için yapılan insan keşif gezisinde, yerine geçen klona teslim olmayı reddeden bir “harcanabilir” karakterini konu alıyor.

Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Pattinson dışında ayrıca Naomi Ackie, Steven Yeun, Toni Collette ve Mark Ruffalo da yer alıyor.

- Reklam -

Warner Bros. stratejik bir hamleyle Mickey 17’nin vizyon tarihi neredeyse bir yıl ileri atma kararı aldı. Değişim, bir önceki yıl yaşanan grevler ve çeşitli prodüksiyon değişiklikleri nedeniyle aksaklıklarla karşılaşan projenin tamamlanması için ek süreye ihtiyaç duyulmasına bağlandı. Sektördeki uzmanlar bu gecikmenin yapımcılara beklenen filmi daha iyi hâle getirmeleri için gerekli zamanı vereceğini düşünüyor.

Mickey 17 Filmi Bir Yıl Ertelendi

Mickey 17 Filminin Aldığı Erteleme Lehine Olabilir

Yeni vizyon tarihi Mickey 17 için çeşitli stratejik avantajlar sunuyor. En önemlisi ise filmin artık IMAX’te gösterilecek olması. Bu da daha önceki tarihlerde başka filmlere verilen sözler nedeniyle mevcut olmayan bir lüks. Zamanlama aynı zamanda önemli bir uluslararası sinema etkinliği olan Ay Yeni Yılı’na denk geliyor ve filmin küresel cazibesini artırma potansiyeli taşıyor.

Genellikle gişenin durgun olduğu düşünülen ocak ayının seçilmesinin filmin lehine olduğu da söyleniyor. Bu dönemde önemli filmlerin gösterime girmemesi ve son yıllarda aralık sonunda başarılı çıkışlar yapması, filmin bu açıktan faydalanabileceğini gösteriyor. Bu ayarda çıkan kayda değer başarılar arasında M3GAN, Bad Boys for Life ve Split gibi yapımlar yer alıyor.

Mickey 17 Vizyon Tarihi - Tanıtım

- Reklam -

Mickey 17 Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Warner Bros. Discovery tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce 29 Mart 2024’te gösterime girmesi planlanan bilimkurgu gerilim filmi artık 31 Ocak 2025’te gösterime girecek.

Peki çıktığı tarihte başka hangi yapımlar sinemada olacak? Film, stratejik olarak 17 Ocak’ta ABD sinemalarında gösterime girecek olan Paddington in Peru ile iki hafta sonra 14 Şubat’ta gösterime girmesi planlanan Marvel’ın Captain America: Brave New World’u arasında konumlanıyor.

Filmin ilk tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video


İlginizi Çekebilir: Bong Joon-ho’nun Yeni Filmi, Kore’nin En Yüksek Bütçeli Sinema Yapımı Olacak


Robert Pattinson’lı Mickey 17 filminden beklentileriniz neler? Sizce bu ertelemeye değecek mi?Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni sinema haberleri için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Disney Yıldızı Bridgit Mendler Northwood Space CEO

Disney’in Eski Yıldızı Bridgit Mendler, Uzay Şirketinde CEO Oldu

True Detective 4. Sezon İzlenme Oranları ile Fark Yarattı

“True Detective” 4. Sezon “Night Country”, İzlenme Oranlarında İlk Sezonu Geride Bırakmayı Başardı