in ,

Venom’un En Ünlü Maceralarından “Ölümcül Koruyucu”, James R. Tuck İmzasıyla Yeniden Yorumlanıyor

“Venom – Ölümcül Koruyucu” Türkçe raflarındaki yerini alıyor. Ünlü çizgi romanı uyarlayan eser, Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanıyor.

Venom - Ölümcül Koruyucu Türkçede
- Reklam -
- Reklam -

Venom – Ölümcül Koruyucu, Türkçedeki yerini aldı. Marvel Comics’e ait Venom: Lethal Protector adlı 6 sayılık çizgi roman serisine dayanan James R. Tuck imzalı eser, Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

David Michelinie ve Mike Zeck tarafından yaratılan ve ilk olarak 1984’te yayımlanan Amazing Spider-Man 252. sayısında bir uzaylı kostümü olarak ve nihayet 299. sayıda ise Venom olarak sahneye çıkan karakter, çizgi roman dünyasının en tanınan ve sevilen karakterleri arasında yer alıyor. Karakterin en ünlü hikâyelerinden biri de Lethal Protector (Ölümcül Koruyucu) olarak biliniyor.

Çizgi roman serisi, Eddie Brock’lu anti-kahramanın hikâyesini konu ediniyor. Eddie, Spider-Man ile bir anlaşma yaparak suç işlememe koşuluyla New York’tan San Francisco’ya taşınır. Ancak orada eski bir kurbanın babası intikam için onu bulur. Aynı zamanda Venom’un simbiyotunun beş yeni örneğiyle savaşmak zorunda kalır. Life Foundation grubunca üretilen bu simbiyotlar Scream, Phage, Riot, Lasher ve Agony olarak adlandırılır. Hikâye, Venom’un Spider-Man ile iş birliği yapmasını, anti-kahramana dönüşümünü ve Life Foundation’ın kötü niyetli planlarını durdurmaya çalışmalarını konu alıyor.

- Reklam -

Bugüne kadar birçok çizgi roman karakterinin hikâyesini romana uyarlayan ödüllü yazar James R. Tuck’ın 2018’de çıkışlı kitabının arka kapak tanıtım yazısına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Venom – Ölümcül Koruyucu – James R. Tuck | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Venom - Ölümcül Koruyucu - James R. Tuck

Eddie Brock tuhaf bir uzaylı simbiyotla biyolojik olarak birleşince,
ikili ortak bir amaç edinir.

Önceleri tek istedikleri, baş düşmanları Örümcek Adam’ı ezmektir. Fakat birçok girişimin ardından Venom, ağ örücüyle istemeye istemeye ateşkes ilan eder. Brock belayı geride bırakmaya hevesli bir şekilde New York’tan ayrılıp batıya, doğduğu şehir San Francisco’ya gider ama belanın onun için başka planları vardır. Brock masumların savunucusu olmaya karar verir fakat o 1.90 boyunda, 118 kiloluk, kaslı ve köpekbalığı gibi sivri dişleri olan bir figürdür. Venom, önce Brock’un sözünde durmadığından emin olan öfkeli Örümcek Adam’ın, sonra Ölümcül Koruyucu’yu öldürmeyi amaçlayan bir grup zırhlı düşmanın dikkatini çeker. Karakter daha büyük bir tehditle, her biri Brock’unkine benzer simbiyot kostümlü beş eğitimli katille yüzleşmek için ağ örücüyle güçlerini birleştirir. Onlar Venom’un kana susamış çocuklarıdır.

- Reklam -

“Orijinaline son derece saygılı ama aynı zamanda yenilikçi, kötü kahramanın en ünlü hikâyelerinden birinin bu yorumu, hayranlarını fazlasıyla tatmin edecek.”
– Adventures in Poor Taste

Venom - Ölümcül Koruyucu

Kübra Tekneci’nin çevirisini üstlendiği eserin editörlüğü Burak Torun’a ait. 248 sayfadan oluşan Ölümcül Koruyucu, Temmuz 2023 itibarıyla raflardaki ve dijital kitap satış sitelerindeki yerini almaya başladı.

Venom’un maceralarıyla ilgili yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan kitaplarla ilgili haberler için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yorgos Lanthimos - Emma Stone - Poor Things

Yorgos Lanthimos, Emma Stone’un “Poor Things” Performansını Övdü: “İşin İçinde Biraz Sihir Var”

Salvador Dali Hayatı Eserleri Kimdir

Salvador Dali Hakkında 23 ‘Sürreal’ Bilgi