in

Rick and Morty Anime Formatlı Samuray Bölümüyle Yayında

Rick and Morty, izleyiciyi Japonya’nın Samuray kültürüne konuk eden özel bölümü Samurai & Shogun ile yayında. 4. sezon yeni bölümleri ise ufukta yok.

Rick and Morty Anime Samurai & Shogun

Adult Swim’in sevilen çizgi dizisi Rick and Morty, anime formatındaki kısa film uzunluğunda yeni bir bölümle hayranlarına sürpriz yaptı. Rick’i eski Japonya’nın soylu asker sınıfı olan Samuray kılığında gördüğümüz film kanalın YouTube hesabı üzerinden yayınlandı.

İlk olarak 2013 yılında izleyicinin karşısına çıkan ve şimdiye dek toplamda 4 sezon (henüz tamamlanmadı) ve 36 bölüm ile kendisine hatırı sayılır bir kitle yaratan Rick and Morty; macerasına yeni bir boyut kazandırdı.

Dizinin 4. sezonu şu an ara vermiş durumda. İki kısım halinde yayınlanacak olan 4. sezonda ilk 5 bölüm 15 Aralık 2019 tarihine kadar yayınlandı. Hatta bu yeni bölümler Netflix’teki yerini bile aldı. Ancak kalan 5 bölüm, henüz hayranlarla buluşmuş değil. İşin kötüsü Adult Swim’in henüz bu bölümleri ne zaman yayınlayacağı da belli değil.

Yine de kanal izleyicilerini unutmuş değil. Samurai & Shogun (Rick and Morty) başlığı ile kanalın YouTube hesabında yayına giren kısa film, 6 dakikalık süresine rağmen şimdiden özlenen karakterleri bambaşka bir dünyada görmemiz açısından dikkat çeken bir alternatif olmayı başarıyor.

Japonca dublajla yayınlanan Samurai & Shogun, İngilizce altyazı ile karşımıza çıkıyor. Türkçe dil desteği ile Netflix’e gelip gelmeyeceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Samurai & Shogun (Rick and Morty) | İZLE

Studio Deen tarafından hazırlanan anime formatlı kısa filmin stüdyosunu Junji Ito Collection, Umineko no Naku ni ve Ranma 1/2 gibi anime yapımlarından da tanıyoruz.

Bu sürpriz bölümde işin dublaj koltuklarında Youhei Tadano, Rick WTM-72 karakterini ve Keisuke Chiba ise Shogun Morty’yi seslendirmek için oturuyor.

Adult Swim’den Jason DeMarco, yayınlanan bu yeni kısa filmin esin kaynağını kült manga Lone Wolf & Cub olarak açıkladı. DeMarco’ya göre bu kısa filmin hazırlığı toplamda 1 yıl sürmüş.

Rick and Morty Anime Samurai & Shogun

Kanal daha önce de bu tip sürprizler yapmıştı. 2018 yılında kanal Bushworld Adventures adlı özel bir bölüm yayınlamıştı. Merak edenler o bölümü de BURADAKİ bağlantıdan ücretsiz olarak izleyebilir.

Rick and Morty 4. sezon yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı merakla bekleniyor. Dizinin en az 70 bölüm daha süreceği daha önce açıklanmıştı.

Yayınlanan bu özel bölümü siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Rick and Morty Dizisindeki Cthulhu Gizemi 4. Sezonda Çözülüyor mu?

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Andy Weir - Project Hail Mary - Ryan Gosling

Andy Weir İmzalı Project Hail Mary Uyarlaması Ryan Gosling ile Geliyor

Hızlı ve Öfkeli 10 Paul Walker

Hızlı ve Öfkeli 10’da Paul Walker Gözükebilir!