in

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz Çizgi Romanı Raflarda

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz ile Son Hava Bükücü’nün çizgi romanları Türkçe raflarındaki yerini almaya başlıyor.

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz
- Reklam -
- Reklam -

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz çizgi romanı Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. Eser, Gerekli Şeyler Yayıncılık etiketiyle okurun karşısına çıktı.

Orijinal adı The Last Airbender: The Promise olan ve ilk defa 2020’de Dark Horse Books tarafından yayımlanan Avatar çizgi romanları artık Türkçe raflarına da geliyor. 6 ana kitaptan oluşan serinin ilk kitabı Verilen Söz, Gerekli Şeyler Yayıncılık etiketiyle Türkçede.

İlk olarak 2005 yılında Nickelodeon ekranlarına çizgi film olarak gelen ve çok sevilen Son Hava Bükücü’nün maceraları artık çizgi roman formatında okurla buluşuyor.

- Reklam -

Çizgi romanın önemli ödüllerinden Eisner’ın sahibi olan Gene Luen Yang’ın yazdığı, Gurihiru’nun çizdiği eserde; Avatar’ın yaratıcıları Bryan Konietzko ve Michael Dante DiMartino’nun da işbirliği bulunuyor.

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz | Arka Kapak Tanıtımı

Avatar The Last Airbender: Verilen Söz Çizgi Roman

Aang ile arkadaşları, Ateş Ulusu’yla karşı karşıya gelmeleriyle başlayan heyecan verici yeni bir macerada tekrar buluşuyor!

- Reklam -

Ateş Ulusu kolonilerini Toprak Krallığı’ndaki evlerini terk etmeye zorlayan bir plan, Ateş Lordu Zuko ile Toprak Kralı Kuei’yi savaşın eşiğine getirmiştir. Aang’le Katara iki ulus arasında barış sağlanması için yorulmak nedir bilmeden çalışırken, Sokka da Toph’a, okulundaki öğrencileri, rakip ateş bükücüler sınıfı karşısında kendilerini savunmaya yardım etmektedir! Aang barışı vaktinde getirmeyi başarabilecek mi, yoksa Zuko’yla olan dostluğu mahvolup, dünya yeniden savaşa mı sürüklenecek?

Eisner ödüllü ve National Book Award adayı Gene Luen Yang’ın (American Born Chinese), Avatar’ın yaratıcıları Bryan Konietzko ve Michael Dante DiMartino ile işbirliği içinde kaleme aldığı ve çizimleri, sanat ekibi Gurihiru (Captain America: Fighting Avenger) tarafından gerçekleştirilen bu çalışma; Avatar’ın bugüne kadarki en harika macerası! Bu ihtişamlı cilt, New York Times’ın çok satanları arasında bulunan Verilen Söz’ün üç bölümünün yanı sıra, Daha önce görülmemiş çizimlerin yer aldığı kapsamlı bir eskiz defterini bir araya getiriyor.

Toplamda 240 sayfadan oluşan çizgi romanın Türkçe çevirisi Damla Karadeniz tarafından gerçekleştiriliyor. Mat kuşe kâğıda basılan eser, karton kapak ile okurun karşısına çıkıyor.

Peki siz Avatar çizgi romanlarını merak ediyor muydunuz? Gene Luen Yang gibi bir kalemden Son Hava Bükücü macerası okumak kulağa nasıl geliyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çataldili Konuşan Son İnsan - Andrus Kivirahk

Çataldili Konuşan Son İnsan: Kendine Ait Bir Ütopya

The Flash Çekimleri Başlangıç Tarihi

The Flash Çekimleri Başlangıç Tarihi Belli Oldu