in

Dijital Polisiye Dergi “Dedektif” 11. Sayısıyla Okurlarla Buluştu

Türkiye’nin ilk ve tek dijital polisiye dergisi “Dedektif”, 11. sayısıyla polisiyeseverlerin karşısına çıkıyor.

Ülkemizde hem nitelik hem de nicelik açısından gittikçe gelişmekte olan polisiye türünde yayın yapan ilk ve tek dijital dergi Dedektif, 11. sayısıyla okurların karşısına çıkıyor. Polisiye üzerine düşünen, yazan ve araştıran gerek amatör gerek profesyonel tüm yazarlara yer vermeyi şiar edinen dergi, yeni sayısında da öykü, makale, söyleşi ve tefrika roman içeriğiyle yine dopdolu.

Dedektif’in yeni sayısında Yunus Emre Eroğlu (Kaderine Alışmak), Reha Avkıran (Sigara Öldürür), Gencoy Sümer (Uyku), Nurhan Işkın (Gölge), Ceyda Kiremitçi Vasiliev (Doğum), Tuğba Turan (Kanser), Nilgün Kolgar Çalışkan (Sakın Ağlama) ve Orçun Yenilmez (Dipsiz Kuyu) öyküleriyle yer alıyor. Ayrıca Çağan Dikenelli’nin bilimkurgu tefrikası Kule ikinci kısmıyla devam ederken, Timur Nihat Vreskala’nın tefrikası Yapay Yargı da ilk kısmıyla okurlara merhaba diyor.

Derginin bu sayısında yer alan makalelerse şöyle:

Polisiye Ama Hangi Tür Polisiye – Necva Esen
Benim Yabancı Polisiyelerim – Özlem Solak
Sherlock Yarışması – Şebnem Şenyener
Suçlu Profillemeclerinin Doğuşu – Arkın Gelişin
Beğendiğim Polisiye Yazarları – Çağan Dikenelli
Bilgisayar Oyunları ve Polisiye: Phoenix Wright/Ace Attorney – Ece Gürkan
12 Öfkeli Adam – Levent Can
Hercule Poirot: Unutulmaz Bir Karakter – Necva Esen
Miss Marple’ın Son Maceraları – Turgut Şişman
Agatha Christie: O Bir Kraliçe – Funda Menekşe
Agatha Christie Kitaplarında Zehir – Kerim Güner
Agatha Christie: Koltuktaki Ölü (Kitap Eleştirisi) – Esin İnci

Dedektif ayrıca yeni sayısında Necati Göksel ile yapılan bir söyleşinin yanı sıra, derginin yazarları arasında yapılan “En Sevdiğiniz Polisiye Yazarları Kim?” soruşturmasına da yer veriyor. Ayrıca Turgut Şişman tarafından hazırlanan 10 soruluk polisiye testi de türü sevenlerin bilgisini eğlenceli bir yolla ölçmeyi amaçlıyor.

İki ayda bir yayımlanan ve editörlüğü Gencoy Sümer tarafından yürütülen ilk ve tek dijital polisiye dergisi Dedektif’e uzun bir yayın hayatı diliyor, türü sevenlere keyifli okumalar diliyoruz.

Oyla!

Türker Beşe

Müzmin arkeolog adayı. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir. Okuma zevki günden güne değişmekle birlikte, tuhaf kurgu, büyülü gerçeklik ve tekinsiz korkudan aldığı keyfi hiçbir türden alamaz.

Çevirmenin Çemberi: Demir Altın

Deccaliyet Hakkında Bir Komplo-Gerilim Animasyonu: “Dajjal: The Slayer and His Followers”