in

Bridgerton 2. Sezon Çıkış Tarihi Duyuruldu: Netflix’in Rekortmen Dizisi Geri Dönüyor

Bridgerton 2. sezon çıkış tarihi açıklandı. Netflix’in en çok izlenen ikinci dizisi, ilk sezonun yayınlanışının birinci yıldönümünde yeni sezonu için tarih verdi.

Bridgerton 2. Sezon Çıkış Tarihi

Bridgerton 2. sezon çıkış tarihi Netflix tarafından kısa bir video eşliğinde duyuruldu. Dijital yayın devinin Squid Game sonrası en çok izlenen dizisi, yeni bölümleri ile geri dönmeye hazırlanıyor.

Julia Quinn’in aynı adlı aşk romanları serisine dayanan dizi, 25 Aralık 2020’de ilk sezonuyla Netflix kütüphanesindeki yerini aldı ve kısa sürede büyük bir popülerlik kazandı. Yapım sadece ilk ayında 82 milyon hanede izlenerek The Witcher’ı geride bıraktı ve Ocak 2021 itibarıyla platformun en çok izlenen dizisi haline geldi. Squid Game’in rekoru devraldığı Ekim 2021’e kadar da birincilik kendisine aitti. Hatta İngiliz yapımları arasında hâlâ ilk sırada yer alıyor.

12 Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterilen ve bir tanesini de kazanan Bridgerton, Regency dönemi İngiltere’sinde sosyetik gençlerin yaşamını merkezde tutarak gerçekleşen aşk, ihanet ve evlilik olaylarını konu ediniyor. 8 bölümden oluşan ilk sezon, ailenin büyük kızı Daphne’nin (Phoebe Dynevor) eş arayışını konu almıştı. 2. sezon ise Anthony’yi (Jonathan Bailey) odak noktası olarak olacak.

Yapımda ikili Dynevor ve Bailey dışında Adjoa Andoh, Lorraine Ashbourne, Harriet Cains, Bessie Carter, Shelley Conn, Nicola Coughlan ve Julie Andrews gibi isimler de yer alıyor.

Netflix, ilk sezonun çıkışının birinci yıldönümünde, oyuncuların yer aldığı kısa bir video eşliğinde 2. sezonun yayın tarihini duyurdu. Hemen aşağıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Bridgerton 2. Sezon Çıkış Tarihi Duyurusu | İZLE

YouTube video

“Bridgerton bundan tam bir yıl önce yayınlanmaya başlamıştı. Yıl dönümünüz kutlu olsun sevgili okuyucular! Leydi Whistledown, bu özel gün şerefine okuyucularına çok özel bir hediye veriyor: Bridgerton’ın 2. sezonu 25 Mart 2022’de, sadece Netflix’te.”

İlk sezonun yıldızı Regé-Jean Page, yeni sezon için her ne kadar dönmeyecek olsa da yeni bölümler Lord Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) ve onun aşk arayışı etrafında toplanacak. Hindistan’dan yeni dönen Anthony, çekici bir genç kadın olan Edwina Sharma’yı (Charithra Chandran) takip etmeye başlayacak. Yapım, Julia Quinn’in ikinci romanı olan The Viscount Who Loved Me’nin kurgusunu takip edecek.

Bridgerton 2. sezon, tüm bölümleri ile 25 Mart 2022’de Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Bridgerton’ın ilk sezonunu sizler nasıl bulmuştunuz? Sizce bu kadar izlenmeyi hak eden bir yapım mıydı? 2. sezondan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Comic Book

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Coldplay Müziği Bırakıyor

Coldplay Müziği Bırakıyor: Ünlü Grup Final Albümü için Tarih Verdi

spider man no way home oscar en iyi film

Spider-Man: No Way Home, Oscar’da Gözünü En İyi Film Ödülü’ne Dikti