in

Game of Thrones 8. Sezon 5. Bölümde Gözden Kaçan Lord Varys Detayları

Game of Thrones’un yeni bölümünde Fısıltıların Efendisi Lord Varys hakkındaki bazı detaylar gündem oldu. Sizler için değerlendirdik.

Game of Thrones Varys Son
- Reklam -
- Reklam -

Game of Thrones fırtınası sürüyor. Dizinin hayranlarının memnuniyetsizlik seviyesi, her gelen yeni bölümle birlikte daha da artıyor. Karanlık sahneler, kadrajda unutulan kahveler derken dizinin puanları da iyice düştü. Dün yayınlanan 8. sezon 5. bölümde ise işler iyice karıştı.

HABERİN BU NOKTADAN SONRASI 8. SEZON 5. BÖLÜM “THE BELLS”İ İZLEMEYENLER İÇİN SPOILER İÇERİYOR.

Game of Thrones dizisinde, işi kelimenin tam manasıyla taht oyunu olarak gören pek fazla karakter kalmadı. Fısıltıların Efendisi Lord Varys de onlardan birisi. Sezonun dördüncü bölümü olan The Last of the Starks’ta Varys’in niyetini yavaştan anlamaya başlamıştık. Fısıltıların Efendisi için ibre Daenerys Targaryen’den uzaklaşıp Jon Snow’dan yana göstermeye başlamıştı.

- Reklam -

Bu bölümde ise Varys’i gerekli adımları atarken görüyoruz. Jon’un sırrı bir anda bütün Westeros’a yayılmak üzere. Bu noktada izleyicilerin gözünden kaçabileceğini düşündüğümüz 2 mesele var.

Daenerys tarafından idama mahkum edilen ve ejderha ateşiyle kavrulan Varys’in ölümüne üzülmeden önce, izleyicilerin gözünden kaçmış olabilecek detaylar sizlerle!

Mektup Sahnesi

Yeni bölümde Lord Varys’i bir mektup yazarken görüyoruz. Elbette bu mektup -bildiğimiz kadarıyla- ilgili kişilere ulaşmıyor. Kime yazdığı da belli değil. Ancak Westeros Ailelerine gönderileceği çok açık.

game of thrones Varys mektup

- Reklam -

Tahtın gerçek sahibinin Jon Snow olduğu açıklanan bu mektup dizinin kaderini değiştirebilir.

Varys ve Martha Sahnesi

Mektup sahnesi, Martha’nın mutfaktan gelip Varys’e verdiği raporla bölünüyor. Martha’nın dediklerine göre Daenerys günlerdir yemek yemiyor. Martha ise askerler tarafından izlendiğinden şüpheleniyor ve Varys ona şu sözleri söylüyor:
“Ne dedim sana Martha? Risk ne kadar büyükse, ödülü de o kadar büyüktür. Git hadi, mutfakta seni aramasınlar.”
game of thrones lord vays sahnesi

Bu sahneden çok net bir zehirleme girişimi olduğunu çıkarmamız mümkün.

Anlayacağınız üzere Lord Varys’in ihanetinde soru işareti yok.

Peki siz ne dersiniz? Fısıltıların Efendisi gerçekten de Demir Taht’ı sadece hak eden kişinin yönetmesi için mi bu riski aldı? Yoksa kendince farklı planları mı vardı? Peki ya o mektup sahnesi? Bizim göremediğimiz başka mektuplar çoktan yola çıkmış olabilir mi?

Forumumuza gelerek yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for BiblofilYouTube BiblofilYouTube dedi ki:

    Yazının bu kısmından yine bir hata varmış anlamı çıkıyor fakat metinde bir hatadan bahsedilmiyor. Bunu belirttikten sonra fikirlerimi söyleyeyim. Spoiler uyarısı yapmışsınız heralde izlemeyen gelip gezmez buralarda diye ben ilave bir önlem almayacağım.

    Varys sanki gün boyu mektup yazıyor gibiydi. Ä°lk mektup sahnesinde hava aydınlıkken infaz gece yapıldı ve lekesizler onu almaya geldiğinde halen masasındaydı. Sanırım pek çok aile gerçeği öğrendi.

    Bir diğer detay ise Varys’in çıkardığı yüzükler. Onu almaya geldiklerini düşündüğünden yüzüklerini çıkardı ve bir kaba bıraktı. Bu noktadan da bir bilgi aktarımı çıkabilir.

    Nacizane fikirlerimdir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

game of thrones grr martin kitap

Game of Thrones Aktörü Son 2 Kitabın Çoktan Yazıldığını Söyledi, G.R.R. Martin Yalanladı

X-Men Wolverine

Hugh Jackman’dan X-Men Günü’ne Özel Wolverine Paylaşımı